Od momentu, kdy Řecko začalo využívat aukční systém pro nové zdroje obnovitelné energie, získala společnost Vestas více projektů než jakýkoli jiný poskytovatel větrných elektráren. Společnost si svou pozici lídra nadále upevnila ziskem 3 kontraktů získaných v tomto čtvrtletí.

Společnost Vestas navrhuje, vyrábí, instaluje a servisuje větrné turbíny po celém světě. S instalacemi ve více jak 80 státech a celkovým instalovaném výkonem 105 GW je společnost lídrem v instalaci větrných turbín.

Společnost je rovněž od roku 1986 průkopníkem na řeckém větrném trhu . Od té doby získala zakázky na 1,7 GW větrných turbín. Nové kontrakty tak dále posilují vedoucí postavení společnosti na řeckém trhu, na kterém má společnost více jak 50% podíl.

43 MW v nedávném kontraktu

Jedním z kontraktů, jehož získání společnost oznámila v pondělí, je kontrakt na turbíny o celkovém instalovaném výkonu 43 MW. Dle smlouvy má společnost Vestas dodat a instalovat 12 3,6 MW větrných turbín ve větrných parcích Didima, Mavra Litharia a Dio Petres, které se nachází v severním Řecku. Součástí kontraktu je rovněž 20letá smlouva na, mimo jiné, optimalizaci provozu, údržbu a reporting.

„Využití naší schopnosti vyvíjet špičková řešení a naší konkurenceschopnosti v aukcích bylo klíčové pro získání tohoto kontraktu. Jsme hrdí na důvěru, kterou nám Pavlidis (objednatel turbín) dal, a která je demonstrována v 20leté servisní smlouvě. Těšíme se na provedení dalších společných kroků.“ – Marios Zangas, vedoucí společnosti Vestas Hellas.

Dle stávajících plánů mají být turbíny dodány ve třetím kvartále příštího roku. Zprovoznění turbín je pak naplánováno na poslední kvartál téhož roku.

Další z projektů dodaný se systémem proti námraze

Další ze získaných zakázek je na 88MW větrný park. Pro tento projekt bude použito 21 4MW turbín, které budou navíc vybaveny speciálním systémem proti námraze. Systém má pomoci optimalizovat provoz ve specifických klimatických podmínkách v lokalitě. Systém minimalizuje nebezpečí vzniku námrazy na listech turbíny a maximalizuje tak výrobu za chladných podmínek. Tento projekt by měl být rovněž uveden do provozu v druhé polovině příštího roku.

Třetí kontrakt na 54 MW společnost posunul nad 50% podíl na řeckém trhu

Třetím kontraktem získaným v tomto čtvrtletí je projekt pro společnost Volterra S.A. Ve dvou větrných parcích v oblasti Bojótie má dle této smlouvy vzniknout 15 nových 3,6MW turbín. Právě tento kontrakt posouvá podíl společnosti na řeckém trhu nad 1,9 GW a pomyslných 50 %. I tento projekt má sjednanou 20letou servisní smlouvu

„Tato objednávka ukazuje rozsah možností, které nabízíme našim zákazníkům. Objednávka totiž zahrnuje projekty odvozené z různých energetických schémat. Díky našim rozsáhlým zkušenostem, silným znalostem zákazníků a předním technologickým řešením je společnost Vestas lídrem v oblasti větrné energie v Řecku i na celém světě. Jsme velmi rádi, že můžeme pokračovat ve velmi úspěšné spolupráci se společností Volterra.“ – Marios Zangas, vedoucí společnosti Vestas Hellas.

Zdroj úvodního obrázku: Vestas

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *