Domů
Osobnosti v ČR
ERÚ má dva nové místopředsedy a vedoucího komunikace

ERÚ má dva nové místopředsedy a vedoucího komunikace

Osobnosti v ČR
Bez komentáře
13. červenec 2016, 15:08
ČTK

Energetický regulační úřad (ERÚ) má od začátku července dva nové místopředsedy a nového vedoucího komunikace. Místopředsedou pro regulaci se stal Vladimír Outrata. Obnovitelné zdroje, evropské záležitosti a strategii pak bude mít na starosti místopředseda Jan Pokorný. Komunikaci úřadu povede Michal Kebort. ERÚ o tom dnes informoval ČTK.

Outrata dosud působil jako ředitel prodeje kapacity provozovatele plynovodů NET4GAS a také v Českém plynárenském svazu jako předseda výboru pro plynárenské trhy.

Pokorný v letech 2008 až 2012 vedl oddělení teplárenství na ministerstvu průmyslu a obchodu. Od roku 2012 spolupracoval s ERÚ v rámci poradního výboru kombinované výroby elektřiny a tepla.

„Oba noví místopředsedové mají bohaté zkušenosti s energetikou, které sbírali v praxi řadu let a kterých Energetický regulační úřad hodlá využít – ať už jde o velmi diskutované obnovitelné zdroje nebo třeba o cenotvorbu elektřiny a plynu,“ uvedla dnes předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Novou tvář má úřad také v oddělení komunikace, jehož vedoucím se stal Kebort, někdejší redaktor České televize. ERÚ dnes uvedl, že Kebort se od roku 2007 soustavně zabývá spotřebitelskou problematikou a komunikace spotřebitelských otázek bude jednou z jeho priorit i na novém místě. Dosavadní mluvčí Vladimír Černý na pozici zůstává.

Ilustrační foto

V ERÚ v poslední době nastala řada personálních změn. V lednu Vitásková odvolala z funkce místopředsedu pro regulaci Jana Nehodu. Nehoda vypsal na konci prosince v její nepřítomnosti podporu obnovitelným zdrojům energie pro letošní rok.

Byl zároveň vedoucím týmu expertů, který připravoval změny tarifního systému plateb za elektřinu. Tento tým Vitásková rozpustila na konci února. Na začátku února pak ze zdravotních důvodů rezignoval místopředseda úřadu pro obnovitelné zdroje Martin Laštůvka.

Koncem února se stal prvním místopředsedou ERÚ jeho někdejší spoluzakladatel Ivan Noveský. Vitásková ho pověřila řízením provozu a kontroly úřadu. Noveský se na úřad vrátil po 15 letech.

Vitáskové skončí mandát v červenci příštího roku, kdy vedení úřadu převezme pětičlenná rada. Postavení šéfky ERÚ nebylo v první polovině letošního roku několik měsíců jasné a hrozilo jí, že bude muset ve funkci skončit kvůli nepravomocnému odsouzení v případu licencí pro solární elektrárny.

Prezident Miloš Zeman ale nakonec podepsal novelu zákona, která určuje, že na vedení ERÚ se nevztahuje služební zákon. Vitásková tak ve funkci zůstala.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se