Bulharsko zahájí stavbu plynovodu z Turecka do Srbska

DomůPlynárenstvíBulharsko zahájí stavbu plynovodu z Turecka do Srbska

Bulharsko zahájí stavbu plynovodu vedoucího od jeho hranice s Tureckem do Srbska. Projekt, který má sloužit převážně pro přepravu ruského plynu, dostal zelenou poté, co tři společnosti včetně ruského Gazpromu podaly závazné nabídky na naplnění kapacity plynárenské sítě.

„Máme velmi dobré zprávy. Nabízená kapacita byla rezervována ze 100 procent,“ uvedla v parlamentu ministryně energetiky Temenužka Petkovová.

Díky nabídkám Gazpromu, bulharské státní firmy Bulgargaz a švýcarské MET se projekt stal životaschopným a umožnil rozhodnout o investici do potrubí o délce 484 kilometrů, které má tvořit nové rameno plynovodu TurkStream.

Nový plynovod povede z bulharsko-turecké hranice přes celé Bulharsko do Srbska. Bulharsko podle dřívější zprávy agentury DPA plánuje napojit svou plynovodní soustavu v roce 2020 na řeckou a srbskou síť.

V dlouhodobém horizontu chce tato nejchudší země Evropské unie postavit velkou rozvodnou stanici u Varny v Černém moři. Doufá, že se tak stane plynovým přepravním uzlem v regionu.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...