Domů
Plynárenství
EU si žádá od Německa více detailů před rozhodnutím o plynovodu Opal
Zdroj: NPCA online na www.flick.com

EU si žádá od Německa více detailů před rozhodnutím o plynovodu Opal

Evropská komise, která by měla rozhodnout ve věci ruských plánů na zvýšení dodávek zemního plynu do Německa skrze plynovod Opal navazující na Nord Stream, řekla, že před rozhodnutím potřebuje od německého energetického regulátora více detailů. 

Maroš Ševčovič, místopředseda Evropské komise odpovědný za energetickou unii, řekl ve středu zahraniční agentuře Reuters, že požádal německého regulátora Bundesnetzagentur, aby poskytl Evropské komisi více detailů o ruské dohodě o zvýšení dodávek plynovodem Opal.

Německo se podle Reuters v květnu domluvilo s ruským Gazpromem na navýšení objemu dodávek zemního plynu plynovodem Opal. Tento plán však vyžaduje schválení Evropskou komisí, jelikož obchází evropská antimonopolní pravidla, která omezují maximální kapacitu z Opalu využívanou Gazpromem na 50 %.

Klíčové rozhodnutí pro projekt Nord Stream 2

Možnost využívat celou kapacitu plynovodu Opal, který představuje pozemní spojku mezi ruským Nord Streamem a Německem, je klíčovým prvkem pro uskutečnění plánu Gazpromu na zdvojnásobení přepravní kapacity Nord Streamu projektem Nord Stream 2.

„Spis k Opalu je nyní přezkoumáván a z přezkoumávání vyplynuly doplňující otázky, na které se Komise nyní ptá. Jestli budeme připraveni rozhodnout, bude záležet na úplnosti odpovědí,“ řekl Ševčovič.

Gazprom již proti omezení využití kapacity plynovodu Opal bojoval v minulosti, ale vyhlídky na pozitivní výsledek se rozplynuly po ruské anexi Krymu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.