Domů
Rychlé zprávy
Na burze se začalo obchodovat s akciemi firmy Uniper

Na burze se začalo obchodovat s akciemi firmy Uniper

Na německé akciové burze se začalo obchodovat s akciemi společnosti Uniper, která se oddělila od německého energetického gigantu E.ON. Akcie zahájily obchodování na ceně nad deset eur za akcii, což bylo blíže k horní hranici odhadů analytiků. Očekává se však, že obchodování bude velmi nestabilní a akcie mateřské E.ON oslabily na počátku obchodování o 13 procent, uvedla agentura Reuters.

Uniper zahrnuje aktivity E.ON v oblasti konvenční výroby elektřiny a obchodů s elektřinou. Akcionáři E.ON v červnu schválili plán na vyčlenění divize do samostatné firmy a její vstup na burzu. E.ON prodává 53,35 akcií společnosti.

Analytici očekávali, že se s akciemi Uniperu, který není zahrnut do hlavního indexu německých akcií DAX, budou prodávat za cenu v rozmezí 5,5 až 13 eur. Akcie zahájily dnešní obchodování na ceně 10,015 eura.

Ilustrační foto

Rozdělení firmy E.ON a rozhodnutí uvést většinu akcií divize Uniper na burzu je odpovědí na přesun Německa od výroby elektřiny z jádra a fosilních zdrojů k obnovitelným zdrojům, hlavně slunci a větru.

Tato politika podkopala ceny energií a poškodila ziskovost energetických firem. Samotná firma E.ON se nyní zaměří na obnovitelné zdroje energie, sítě a maloobchodní zákazníky.

Firma E.ON vznikla v roce 2000 fúzí energetických firem Veba a Viag. Zbývající akcie ve firmě Uniper hodlá firma prodat nejdříve v roce 2018.

Na burzu se v příštích týdnech chystá také firma Innogy, divize konkurenční německé energetické firmy RWE. Innogy zahrnuje aktivity v oblasti obnovitelných zdrojů, maloobchodu a sítí firmy RWE. RWE se podle dřívějších zpráv chystá prodat zhruba deset procent akcií firmy Innogy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.