Domů
Plynárenství
Německo sjednotí své zóny pro obchodování se zemním plynem v roce 2021

Německo sjednotí své zóny pro obchodování se zemním plynem v roce 2021

Německý síťový regulátor Bundesnetzagentur (BNetzA) a tamní provozovatelé přepravních soustav se dohodli na datu sjednocení německých zón pro obchodování se zemním plynem. Zemní plyn se v Německu od roku 2011 obchoduje ve dvou zónách GASPOOL a NCG, ty by podle nynějších plánů měly být v druhé polovině roku 2021 sjednoceny. 

Jednotná německá zóna pro obchodování s plynem má být spuštěna 1. října 2021. Datum sjednocení zón není náhodné, koresponduje totiž se začátkem plynárenského roku 2021/2022. Němečtí provozovatelé přepravních soustav nyní úzce spolupracují s dalšími účastníky trhu na návrhu procesu sjednocení zón.

„Vítáme dohodu mezi provozovateli přepravních soustav plynu na datu spuštění jednotné obchodní zóny. Dohoda na jednotné obchodní zóně je zároveň pozitivním znamením pro budoucí dynamický vývoj německého trhu se zemním plynem,“ uvedl Jochen Homann, prezident německého síťového regulátora.

Probíhající přípravy mají za úkol vyhladit přechod na jednotnou zónu, zejména v oblasti bezpečnosti dodávek plynu a efektivity obchodování. V současnosti se zemní plyn v Německu obchoduje ve dvou zónách – GASPOOL na severu země a NetConnect Germany (NCG) na jihu.

Obě německé obchodní zóny jsou jedněmi z nejlikvidnějších zón v Evropě, přičemž objem obchodovaného množství stále roste. Plánované sjednocení není žádným překvapením, jelikož již v loňském roce byl nařízením německé vlády stanoven termín jejich sjednocení nejpozději do 1. dubna 2022.

 

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Dodavatel NWT ukončil dodávky plynu. Odběratelům teplo zdraží o 233 procent
5. říjen 2022, 06:57
Evropa se po sabotáži na Nord Streamu strachuje o infrastrukturu. Kritickým uzlem je Balt
4. říjen 2022, 18:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se