Domů
Plynárenství
Německo sjednotí své zóny pro obchodování se zemním plynem v roce 2021

Německo sjednotí své zóny pro obchodování se zemním plynem v roce 2021

Německý síťový regulátor Bundesnetzagentur (BNetzA) a tamní provozovatelé přepravních soustav se dohodli na datu sjednocení německých zón pro obchodování se zemním plynem. Zemní plyn se v Německu od roku 2011 obchoduje ve dvou zónách GASPOOL a NCG, ty by podle nynějších plánů měly být v druhé polovině roku 2021 sjednoceny. 

Jednotná německá zóna pro obchodování s plynem má být spuštěna 1. října 2021. Datum sjednocení zón není náhodné, koresponduje totiž se začátkem plynárenského roku 2021/2022. Němečtí provozovatelé přepravních soustav nyní úzce spolupracují s dalšími účastníky trhu na návrhu procesu sjednocení zón.

„Vítáme dohodu mezi provozovateli přepravních soustav plynu na datu spuštění jednotné obchodní zóny. Dohoda na jednotné obchodní zóně je zároveň pozitivním znamením pro budoucí dynamický vývoj německého trhu se zemním plynem,“ uvedl Jochen Homann, prezident německého síťového regulátora.

Probíhající přípravy mají za úkol vyhladit přechod na jednotnou zónu, zejména v oblasti bezpečnosti dodávek plynu a efektivity obchodování. V současnosti se zemní plyn v Německu obchoduje ve dvou zónách – GASPOOL na severu země a NetConnect Germany (NCG) na jihu.

Obě německé obchodní zóny jsou jedněmi z nejlikvidnějších zón v Evropě, přičemž objem obchodovaného množství stále roste. Plánované sjednocení není žádným překvapením, jelikož již v loňském roce byl nařízením německé vlády stanoven termín jejich sjednocení nejpozději do 1. dubna 2022.

 

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.