Polský provozovatel přepravní soustavy GAZ-SYSTEM uzavřel kontrakt s konsorciem, které bude stavět Polsko-slovenský propoj. Na projektu GAZ-SYSTEM spolupracuje se slovenským eustreamem. Finální investiční rozhodnutí Polsko-slovenského propoje bylo učiněno v dubnu 2018. Plynovod má být vybudován do konce roku 2021 a jeho kapacita bude 5,7 miliard metrů krychlových plynu ročně.
Polský provozovatel přepravní soustavy GAZ-SYSTEM uzavřel kontrakt o vybudování polské sekce plynovodu s konsorciem v hodnotě téměř 138 milionů amerických dolarů (přibližně 3,2 miliardy korun). Součástí konsorcia jsou společnosti Budimex s podílem 94,46 % a společnost Mostostal Krakow s podílem 5,54 %. Kapacita plánovaného Polsko-slovenského propoje bude 5,7 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně. Plynovod má být dokončen do konce roku 2021, což znamená, že by měl být vybudován během 31 měsíců.
Dalším plánovaným plynovodem, na jehož výstavbě se Polsko podílí, je projekt Baltic Pipe. Plynovod má mít kapacitu 10 miliard metrů krychlových plynu a od října 2022 má do Polska přivádět norský zemní plyn. Polsko-slovenský plynovod má umožnit přepravu zemního plynu do střední a východní Evropy v rámci tzv. severo-jižního propojení právě z Baltic Pipe a také z LNG terminálu Svinoústí.
Polská sekce Polsko-slovenského plynovodu měří 59 km a začíná na polské hranici a končí u polského města Strachocina.
Finální investiční rozhodnutí Polsko-slovenského propoje bylo učiněno v dubnu 2018. Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Oba provozovatelé přepravní soustavy, které se na projektu podílí, tedy GAZ-SYSTEM i eustream získali finanční podporu z fondů EU na přípravné práce a vybudování plynovodu v celkové výši přibližně 112 milionů euro (přibližně 2,8 miliard korun) pro obě společnosti.