Domů
Plynárenství
Rusko jedná s Uzbekistánem o dodávkách plynu, změní směr toku v potrubí
Plynovod
Zdroj: Ken Kistler / Creative Commons / CC0 1.0

Rusko jedná s Uzbekistánem o dodávkách plynu, změní směr toku v potrubí

Rusko a Uzbekistán jednají o možnosti dodávek zemního plynu z Ruska do této středoasijské země plynovodem, kterým teď surovina proudí opačným směrem. S odvoláním na dnešní oznámení uzbecké vlády o tom informovala agentura Reuters.

Ruská plynárenská společnost Gazprom a uzbecké ministerstvo energetiky se dohodly, že vypracují technické požadavky na takové dodávky. O obchodních podmínkách budou teprve jednat, uvedlo uzbecké ministerstvo.

Plynovodní systém nazvaný Střední Asie-Centrum byl navržen pro přepravu plynu ze Střední Asie směrem na západ. V současné době se používá k přepravě plynu z Turkmenistánu do Ruska. Gazprom od Turkmenistánu kupuje pouze malé množství suroviny.

Uzbekistán, který byl dříve vývozcem plynu, se v posledních letech potýká s nedostatkem energií. Výrazně se projevil letos v zimě, a to v důsledku extrémně chladného počasí a výpadků dodávek z Turkmenistánu.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Vítr a slunce v EU poprvé dodaly více elektřiny než plyn. Vodní elektrárny a reaktory zaostaly
1. únor 2023, 14:00
V Hradci Králové vyroste čtvrť nezávislá na plynu a uhlí. Motorem bude komunitní energetika
1. únor 2023, 04:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516