Domů
Plynárenství
Spojené státy vypraví první tanker s břidlicovým LNG

Spojené státy vypraví první tanker s břidlicovým LNG

Spojené státy se v nejbližších dnech chystají vypravit první tanker se zkapalněným zemním plynem z břidlicových ložisek. Nový LNG terminál Sabine Pass by měl spolu s dalšími LNG projekty umožnit Spojeným státům do roku 2017 navýšit svůj denní vývoz zkapalněného zemního plynu ze současných necelých 2 milionů na více než 37 milionů metrů krychlových.

Americký export tak dále navýší objem LNG na trhu, který mají v nejbližší době zaplavit dodávky z australských terminálů, což vyvolá další pokles cen plynu. Tanker pro převoz plynu The Asia Vision zakotvil u terminálu Sabine Pass již v neděli a na cestu přes oceán by se měl vydat v nejbližších dnech či týdnech, uvedla agentura Reuters.

„První náklad vyexportujeme již zanedlouho. Musím zaklepat na dřevo, ale mělo by to být do konce února, či zpočátku března,“ řekl Andrew Walker, viceprezident Cheniere Energy pro strategii.

Po svém zprovoznění se Sabine Pass stane prvním americkým terminálem pro vývoz LNG mimo území Aljašky, odkud Spojené státy vyváží zkapalněný zemní plyn zejména do Japonska již od konce 60. let minulého století.

Společnost Cheniere Energy původně plánovala využívat terminál Sabine Pass k importu LNG, ale vzhledem k prudkému nárůstu v produkci plynu z břidlicových ložisek bude nakonec sloužit k jeho exportu.

„Sabine Pass pouze podpoří globální převis nabídky,“ uvedl ke zprovoznění terminálu Neil Beveridge, analytik výzkumné a investiční společnosti Bernstein. Podle něj nebude terminál vzhledem k nízké poptávce a cenám zpočátku využívat svou plnou kapacitu.

Zdroj úvodní fotografie: JoachimKohlerBremen

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.