Domů
Plynárenství
Trh se zemním plynem dychtivě očekává další kroky Číny

Trh se zemním plynem dychtivě očekává další kroky Číny

Očekává se, že v příštím desetiletí Čína předstihne v importech zkapalněného zemního plynu (LNG) Japonsko, které je aktuálně největším dovozcem LNG na světě.

Na této prognóze jsou mnohdy závislé projekty související s výstavbou LNG terminálů, jelikož investoři chtějí snížit své riziko a žádají po developerech uzavírání dlouhodobých kontraktů pro odběr LNG. Právě proto je Čína se svou rostoucí ekonomikou, se kterou souvisí i vetší poptávka po energii, jedním z hlavních bodů jejich zájmu a místem, kde se snaží dlouhodobé kontrakty uzavřít. Mezi zmíněná rizika ovlivňující rozhodnutí o výstavbě patří například volatilita cen, která je spojená i s konkurencí na trhu, dále geopolitickou situací, stavem světové ekonomiky a další.

„Vliv Číny je velmi znatelný a musíme jej velmi pozorně sledovat“, pronesl na konferenci CERAWeek Hedrik Gordenker, výkonný předseda společnosti Jera (společný podnik Tokyo Electric Power a Chubu Electric Power), která je významným kupcem LNG. Dále upozornil, že čínský růst poptávky po LNG nemusí být lineární, pokud bychom vycházeli pouze z událostí či růstu z posledních dvou let.

Téma globální energetiky přilákalo na konferenci CERAWeek, konkrétně diskuzi o Číně, rekordní počet návštěvníků a to 5300 účastníků. Mezi nejčastěji se vyskytující otázky a následné spekulace patřily následující otázky: Jak klimatické cíle ovlivní poptávku po energii? Jak dlouho vydrží importy LNG z USA? Mohou se případně importy LNG z USA zvednout?

Cheniere Energy, která vlastní dva ze tří hlavních exportních LNG terminálů v USA v provozu, údajně vyjednává se státem vlastněnou čínskou společností Sinopec o dlouhodobých dodávkách LNG a očekává instrukce od státních orgánu ohledně dalšího postupu.

„Myslím, že Čína bude nadále pokračovat v růstu, ale Čína má také mnoho možností, co se týče energie“, dodal Gordenker.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.