Domů
Elektřina
Zisk i tržby firmy Carbounion Bohemia loni klesly o 30 procent

Zisk i tržby firmy Carbounion Bohemia loni klesly o 30 procent

Čistý zisk i tržby společnosti Carbounion Bohemia, která je mateřskou společností skupiny Carbounion obchodníka s uhlím a elektřinou Petra Pauknera, loni meziročně klesly o 30 procent. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, zveřejněné ve Sbírce listin.

Čistý zisk společnosti se meziročně snížil z 133,1 na 93,1 milionu korun. Tržby za prodej zboží, výrobků a služeb klesly z 5,5 na 3,8 miliardy korun. Obrat společnosti činil 3,9 miliardy korun, proti předloňsku to bylo taktéž téměř o 30 procent méně. Důvodem poklesu byla podle firmy mimo jiné zvyšující se konkurence na trhu.

„Konkurence na trhu konečných zákazníků je ochotna podstupovat značné riziko a předkládat nabídky pod úrovní nákladů v momentu kalkulace ceny. Z tohoto důvodu, ale zejména z důvodu nečekaně silné zimy v měsících leden a únor 2017, se nepodařilo v oblasti retailu (maloobchodní prodej) docílit vyšších marží,“ sdělila ve zprávě firma.

Skupina Carbounion obchoduje s hnědým uhlím v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Druhým nejdůležitějším pilířem činnosti je obchod s elektrickou energií.

„V oblasti velkoobchodu s pevnými palivy budeme i nadále pokračovat v úspěšné a dlouhodobé spolupráci s českými hnědouhelnými producenty, a to zejména při vývozu českého hnědého energetického i tříděného uhlí na Slovensko, do Maďarska a do dalších zemí jihovýchodní Evropy,“ uvedla společnost.

„V závislosti na poptávce bychom chtěli pokračovat v importu černého uhlí z Polska a Ruska do České republiky a na Slovensko. V oblasti velkoobchodu s elektrickou energií by chtěla skupina udržet svoji pozici,“ dodala firma.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala na konci letošního dubna Carbounion Bohemia elektřinu 11.362 a plyn 1403 zákazníkům. Největší alternativní dodavatel energií v Česku, společnost Bohemia Energy, podle OTE ve stejnou dobu dodával elektřinu zhruba 388.000 a plyn přes 192.000 odběratelů.

Kromě Carbounion Bohemia patří do skupiny Carbounion dodavatel Carbounion Komodity, obchodník s hnědouhelnými palivy Emeran 1860, společnost Humatex, která se zabývá těžbou a fyzikální i chemickou úpravou oxyhumolitu, přepravní firma Carbosped, elektromontážní společnost Union Grid a slovenská Carbounion Slovakia.

Paukner vlastní také fotbalový klub Dukla Praha. Letos oznámil, že ho po pěti letech, kdy mu patřil, zřejmě prodá.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.