Domů
Plynárenství
Sankce USA kvůli plynovodu jsou podle Kremlu nečestnou konkurencí

Sankce USA kvůli plynovodu jsou podle Kremlu nečestnou konkurencí

Americké sankce kvůli plynovodu Nord Stream 2, který bude přivádět plyn z Ruska do Německa, jsou názorným příkladem nečestné konkurence. Podle agentury TASS to dnes prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který dal zároveň najevo přesvědčení, že projekt bude dokončen.

Po Sněmovně reprezentantů schválil v úterý sankce proti firmám v souvislosti s plynovodem Nord Stream 2 i Senát amerického Kongresu. Aby vstoupily v platnost, musí je ještě podepsat prezident Donald Trump. Ten už ujistil, že tak učiní, jakmile příslušný „zákon na ochranu evropské bezpečnosti“ dostane na stůl.

Spojené státy argumentují tím, že plynovod bude pro Německo znamenat závislost na Rusku. Ve zmíněném zákonu se uvádí, že vztahy s Evropou a Německem mají rozhodující význam pro národní bezpečnost Spojených států a že má být uděláno vše proti tomu, aby byly tyto vztahy oslabovány.

Ilustrační foto

„Takové akce (sankce připravované Washingtonem) jsou bezprostředním porušením mezinárodního práva. Jsou názorným příkladem nečestné konkurence, šíření umělé dominance (USA) na evropských trzích a vnucování dražší a nekonkurenceschopné produkce – dražšího zemního plynu – evropským spotřebitelům,“ citoval TASS vyjádření Peskova.

Podle mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina „se takové jednání Spojených států nelíbí ani Moskvě, ani evropským metropolím; nelíbí se Berlínu ani Paříži“.

Peskov je přesvědčený, že americké sankce vybudování plynovodu Nord Stream 2 nezastaví. „Vycházíme z toho, že tento projekt bude dokončen,“ odpověděl na otázku, zda sankce mohou stavbu plynovodu zastavit.

Komentáře

(3)

Dušan

18. prosinec 2019, 15:33

Sú ... určite .. tak isto ako boli v minulosti ruské sankcie na Moldavsko, Ukrajinu či Gruzínsko ...

Väčší pes j.be .... a Rusko dostalo vlastnú "medicínu" ... a nie je zvyknuté na to, že je i väčší "pes" ako Rusko.

Nemecko kašle na nás i Ukrajinu a robí si svoj biznis, Rusko si chce robiť svoj biznis na úkor Ukrajiny a USA si strážia zas svoj biznis ... a došlo ku stretu.

Nie je to etické, je to maximálne sebecké - zo všetkých strán, len je úsmevné, že sa Rusko sťažuje na niečo čo tiež bežne používa/zneužíva voči iným.

Len je smutné, že v rámci EÚ si nevieme veci skoordinovať tak aby sme si robili vlastnú politiku tak aby sme optimalizovali záujmy všetkých krajín EÚ. Každý síce deklaruje "solidaritu", ale v konečnom dôsledku sa hrá na vlastnom malom piesočku.

energetik II

18. prosinec 2019, 15:59

Souhlas se stanoviskem Ruska.

18. prosinec 2019, 23:16

Spojené státy argumentují tím, že plynovod bude pro Německo znamenat závislost na Rusku.

Jednoduché řešení, nezvyšovat dovoz z Ruska, dokončit Nord Stream 2 a nechat trh ať najde nejvýhodnější cestu kudy sem plyn z Ruska poteče.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.