Domů
Přenos elektřiny
ČEPS zmodernizovala vedení V424
Ad
Stožár Dunaj provozovatele přenosové soustavy, společnosti ČEPS.
Zdroj: ČEPS

ČEPS zmodernizovala vedení V424

Provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy ČR podle plánu uvedl do provozu zmodernizované 400kV přeshraniční vedení V424 spojující rozvodny Sokolnice v Jihomoravském kraji a Križovany v Západoslovenském kraji. Došlo tak k posílení spolehlivosti dodávek elektřiny v obou regionech.

Modernizace V424 trvala 11 měsíců a zahrnovala částečnou výměnu stožárových konstrukcí, výměnu fázových vodičů, zemnicích lan a izolátorových závěsů. Tato investiční akce probíhala ve stávající trase a vyžádala si náklady ve výši přibližně 500 milionů Kč.

Projekt byl koordinován s provozovatelem Slovenské přenosové soustavy, společností SEPS, který ve stejném období realizoval modernizaci vedení na území Slovenské republiky.

 „Modernizací stávajícího jednoduchého vedení V424 Sokolnice–Križovany jsme obnovili zařízení vybudované v sedmdesátých letech minulého století, a zvýšili tak spolehlivost dodávek elektrické energie v regionech Jihomoravského a Západoslovenského kraje,“ řekl Karel Slončík, člen představenstva ČEPS pověřený řízením úseku Správa, provoz a údržba PS.

Trasa vedení V424 od rozvodny Sokolnice po Slovenské hranice měří 54,5 km, z čehož 54 km pokrývá jednoduché a půl kilometru dvojité vedení. Vedení V424 zahrnuje 173 stožárů typu Dunaj, Portál a Mačka.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516