Domů
Společnosti ve světě
Média: Ropný gigant ExxonMobil žaluje akcionáře usilující o ochranu klimatu
Sídlo společnosti ExxonMobil. Zdroj: ExxonMobil
Zdroj: ExxonMobil

Média: Ropný gigant ExxonMobil žaluje akcionáře usilující o ochranu klimatu

Americký ropný gigant ExxonMobil žaluje americké a nizozemské akcionáře, kteří aktivistickým způsobem usilují o ochranu klimatu. Cílem žaloby je zabránit, aby se o návrhu těchto akcionářů hlasovalo na květnové valné hromadě. Informují o tom zahraniční média.

Žalovanou stranou jsou společnosti Follow This a Arjuna Capital. Exxon tvrdí, že tito akcionáři jsou „vedeni extrémní agendou“ a že jejich opakované návrhy nejsou v zájmu investorů, uvedla agentura Reuters.

Společnosti Follow This a Arjuna Capital se podle Exxonu staly jeho akcionáři pouze proto, aby prosazovaly změny prostřednictvím akcionářských návrhů, jejichž cílem je podkopat jeho současné podnikatelské aktivity, napsala agentura Bloomberg.

Exxon Mobil. Autor: Mike Mozart
Ilustrační foto

Follow This a Arjuna Capital vyzývají Exxon k rychlejšímu snižování emisí skleníkových plynů. Blokování návrhů akcionářů soudní cestou je neobvyklé a společnost ExxonMobil takovýto postup zvolila poprvé ve své historii, poznamenal server BBC.

„Návrh se nesnaží zlepšit hospodářské výsledky společnosti ExxonMobil,“ uvedla firma.

„Podobně jako v případě předchozích návrhů se Arjuna a Follow This snaží jeho prostřednictvím uskutečňovat svůj záměr zmenšit podnik, do kterého investují,“ dodal ExxonMobil.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se