Domů
Ropa
Ceny ropy klesají v důsledku zpráv o nové mutaci COVID-19

Ceny ropy klesají v důsledku zpráv o nové mutaci COVID-19

Ceny ropy v době rozsáhlých opatření, které mají za cíl omezit šíření COVID-19, padají kvůli obavě o poptávku v důsledku zpráv o nové, nakažlivější mutaci koronaviru, informoval zpravodajský portál Montel.

Pondělní propad cen ropy

Cena ropy Brent s dodávkou na únor 2021 odepsala během pondělního dne přibližně 4 % a aktuálně se její cena pohybuje okolo 50,16 USD/bbl. Cena ekvivalentního kontraktu ropy WTI se rovněž propadla, nyní se jeho cena pohybuje okolo 47,44 USD/bbl.

„Nakažlivější mutace koronaviru, která se šíří ve Spojeném království, vyvolala obavy, že by mohlo dojít napříč Evropou k zavedení přísnějších opatření, které by mohly zastavit oživení celosvětové poptávky po ropě,“ míní analytici Phillip Futures.

Letecká doprava

Francie, Německo, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Irsko a Itálie jsou mezi státy, které zakázaly lidem cestujícím ze Spojeného království vstup do země. Během neděle bylo ve Spojeném království nahlášeno více než 35 tisíc nových případů a jedná se o zatím o dosavadně nejvyšší denní přírůstek v počtu nakažených.

Saúdská Arábie, největší světový exportér ropy, v neděli pozastavila kvůli nové mutaci koronaviru mezinárodní komerční lety. Další členský stát OPEC, Kuvajt, zakázal lety ze Spojeného království.

Očekávání vakcinace

„Ranní poklesy [v ceně ropy] přisly poté, co se ceny ropy zvedaly sedm po sobě jdoucích týdnů a investoři byli zaměřeni na zavádění vakcín proti COVID-19 a schvalování pandemického balíčku o hodnotě 900 miliard USD americkými kongresmany,“ uvádějí analytici Phillip Futures.

Cena ropy Brent se během prosince dostala nad 50 USD/bbl poprvé od března v očekávání, že mnoho zemí brzy zavede vakcinaci proti COVID-19, což by urychlilo oživování poptávky po energii.

„Futures [kontrakty] naznačují ztráty na všech hlavních trzích,“ řekl Michael McCarthy ze společnosti CMC Markets. Nastávající období svátků by mohlo vést k mírnému a náhodnému obchodování.“

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.