Domů
Ropa
Počet aktivních plošin k těžbě plynu a ropy v USA se propadl nejníže za 80 let

Počet aktivních plošin k těžbě plynu a ropy v USA se propadl nejníže za 80 let

Ve spojených státech amerických bylo ke konci tohoto týdne v provozu pouze 374 ropných plošin. Ropných plošin ubylo v minulém týdnu 33, počet plošin určených pro těžbu plynu poklesl o jeden.  Od 13. března tak jejich celkový počet spadl již na polovinu.

Propad aktivity amerických těžařů nadále není u konce. Pouze za minulý týden se počet aktivních plošin pro tvorbu vrtů snížil o 34 a překonal tak dno z 20. května 2016, kdy bylo aktivních pouze 404 plošin. Aktuálně se jejich počet zastavil na čísle 374.

Aktivita těžařů je tak podle počtu aktivních plošin nejnižší od roku 1940, kdy společnost Baker Hughes začala tyto údaje shromažďovat.

Důvodem pro historický pokles je především pokles spotřeby paliv. Odhaduje se, že celková spotřeba ropných paliv poklesla globálně až o 30 %, světové společnosti více šetří a propouštějí zaměstnance. Přestože se spotřeba paliv v posledních týdnech zvýšila, přebytek těžby nad spotřebou zřejmě vydrží ještě několik měsíců nebo let, a proto těžaři přistupují k omezování těžby.

Hlavním indikátorem pro další budoucí rozvoj ropných plošin bude i nadále cena ropy. Přestože se její cena na kontraktu na následující měsíc zvýšila k 24 dolarům, stále nedosahuje úrovně, která by většině těžařů zajistila dostatečný profit.

Vzhledem ke snížení poptávky a i nadále vysoké těžbě v USA ovšem nelze předpokládat, že na trhu bude brzy rovnováha. Těžba ropy v USA totiž poklesla zatím pouze mírně, a to k hodnotám z počátku loňského roku.

I to je důvodem pro zavírání ropných plošin a vrtání nových vrtů. Těžařské společnosti také podstatně snižují výdaje na průzkum a těžbu. Podle údajů společnosti Cowen & Co, která sbírá údaje o 37 těžařích, lze tento rok předpokládat snížení kapitálových výdajů až o 45 %.

Některé analytické domy dokonce předpovídají, že do konce tohoto roku se počet plošin propadne pouze k 200 aktivním plošinám.

Komentáře

(4)

energetik II

11. květen 2020, 09:13

Nejméně aktivních vrtů v USA od roku 1940, tedy za 80 let , to je docela síla ! Pochybuji, že by takto dramaticky klesal počet aktivních vrtů v Rusku či Saudské Arábii. Zdá se, že břidliční těžaři mají větší potíže, než klasická těžba jinde.

Dušan

11. květen 2020, 17:59

Je to logické ... oni vyrástli na vysokých cenách ropy ...

Blbé pre Rusko a SA je to, že technológie sú zvládnuté ... čiže ak ceny poskočia, tak ťažba v USA takmer okamžite vyštartuje.

Je zrejmé, že asi budú ťažiari opatrnejší kedy sa do toho pustiť, ale je isté, že na drahú ropu môžu ropné bývalé "veľmoci" zabudnúť ... drahá ropa je minulosť, ropa sa stáva taká "normálna" surovina.

markusaurelius

11. květen 2020, 18:32

TO maj naši nepovedení bratři z usa blbé.... a co na to říká nejchytřejší prezident ,,america first,,

pepino

11. květen 2020, 20:42

holt kdo má nejmenší náklady vyhrává

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.