Domů
Ropa
Ropa roste, zdroje Reuters popírají, že SAE zvažují vystoupení z OPEC
Ropná plošina, autor: Berardo62, flickr
Zdroj: Berardo62 / Flickr

Ropa roste, zdroje Reuters popírají, že SAE zvažují vystoupení z OPEC

Ropa
Bez komentáře
3. březen 2023, 18:21
ČTK

Ceny ropy v závěru týdnu ztrácely, ale posléze se vydaly směrem vzhůru. Reagovaly na zprávu deníku The Wall Street Journal (WSJ), že Spojené arabské emiráty (SAE) zvažují, že vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a budou na trh dodávat více suroviny. Zdroje agentury Reuters ale zprávu následně označily za nepravou.

Kolem 17:30 SEČ přidávala cena severomořské ropy Brent 0,6 procenta na 85,23 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu měla k dobru téměř procento a obchodovala se za 78,91 dolaru za barel. Předtím Brent i WTI ztrácely více než dva dolary na barel.

Ceny ropy tento týden posílily silné čínské ekonomické údaje. Ty podpořily naděje na růst poptávky po ropě v této zemi, která je největším dovozcem ropy na světě.

Dnes ceny zakolísaly po zprávě WSJ, jež vzbudila obavy o plnění dohody o snížení těžby ropy uzavřené skupinou OPEC+, která sdružuje členy OPEC a její spojence. Zdroj Reuters ale uvedl, že zpráva deníku zdaleka není pravdivá.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentkvěten85,2384,75
New York – NYMEXWTIduben78,9178,16
Štítky:ropa
OPEC

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se