Domů
Ropa
Rusko čeká dočasné snížení těžby ropy, důvodem jsou pravidelné údržby

Rusko čeká dočasné snížení těžby ropy, důvodem jsou pravidelné údržby

Dočasný pokles produkce ropy v Rusku se očekává kvůli každoročním preventivním údržbám. Objem produkce se má vrátit do normálu začátkem června.

Ruské rafinerie provádějí ve velkém ohlášené údržby ropovodů a těžebních věží. Jak informovala Mezinárodní energetická agentura IEA, pokles by se měl projevit již na datech za duben. Mezi společnosti, které oznámily snížení produkce, jsou například Ryazan, Novokuybishev, Orsk, Astrakhan, Syzran a Taneco.

V březnu došlo u ruských rafinérií k mírnému meziročnímu růstu o 50 000 barelů/den. Dle IEA byl tento nárůst menší než v posledních měsících. Některé společnosti začaly s údržbou již během března, některé i dříve  – například Moskevské rafinérie, které zahájily rozsáhlou údržbu a modernizaci počátkem ledna a očekávají najetí na plný provoz do konce dubna.

Cena ropy na spotovém trhu v Rusku roste velmi pozvolna, očekává se, že odstávky způsobené údržbou budu včas dokončeny a objem produkce ropy se vrátí k normálu.

Kromě jiného se počítá se zvýšením ropy putující do Běloruska v druhém kvartálu díky dohodě mezi Ruskem a Běloruskem ohledně jejich sporu o plyn. Jak řekla ruská strana, dodávka ropy by se měla vrátit k původnímu množství. Spolu s probíhající pracemi na údržbě rafinérií v Kazachstánu se očekává, že průměrně bude denní produkce v zemích bývalého Sovětského svazu nižší v druhém čtvrtletí o 170 000 barelů denně oproti prvnímu čtvrtletí.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.