Domů
Ropa
Rusko v únoru nesnížilo oproti lednu těžbu ropy

Rusko v únoru nesnížilo oproti lednu těžbu ropy

Těžba ropy v Rusku zůstala v únoru na lednových 11,11 milionu barelů denně, oznámilo dnes ruské ministerstvo energetiky. Zpráva signalizuje, že Moskva si dala zatím přestávku ve snižování objemu těžby, ke kterému se zavázala v rámci širší dohody mezi globálními producenty.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední producenti ropy v čele s Ruskem se koncem loňského roku dohodli, že sníží těžbu ropy v první polovině letošního roku o téměř 1,8 milionu barelů denně. Chtějí tak podpořit růst cen suroviny na světových trzích.

Rusko slíbilo, že sníží těžbu ropy proti říjnu celkem o 300.000 barelů denně, z toho v prvním čtvrtletí o 200.000 barelů. V lednu těžba v Rusku klesla zhruba o 100.000 barelů denně. Lednové snížení těžby bylo první od srpna.

Ilustrační foto

Rusko tak nyní plní slíbené snížení těžby z 33 procent, uvedla agentura Reuters. Členové OPEC díky Saúdské Arábii na konci února plnili slíbené snížení těžby již z 94 procent.

V tunách těžba ropy v Rusku klesla v únoru na 42,434 milionu z lednových 46,992 milionu tun.

V únoru snížili těžbu všichni tři přední ruští producenti, tedy Rosněfť, Lukoil a Surgutněftěgaz. Gazprom Něfť, což je ropná divize plynárenské společnosti Gazprom, těžbu o 1,4 procenta zvýšila. Těžba takzvaných malých producentů vzrostla o 0,1 procenta.

Vývoz ropy prostřednictvím plynovodu v únoru klesl na 4,311 milionu barelů denně ze 4,409 milionu barelů denně v lednu.

V únoru se snížila také produkce plynu, a to na 58,53 miliardy metrů krychlových z 66,11 miliardy metrů krychlových v lednu.

Štítky:ropaRuskoOPEC

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.