Domů
Ropa
Rusko v únoru nesnížilo oproti lednu těžbu ropy

Rusko v únoru nesnížilo oproti lednu těžbu ropy

Ropa
Bez komentáře
2. březen 2017, 10:17
ČTK

Těžba ropy v Rusku zůstala v únoru na lednových 11,11 milionu barelů denně, oznámilo dnes ruské ministerstvo energetiky. Zpráva signalizuje, že Moskva si dala zatím přestávku ve snižování objemu těžby, ke kterému se zavázala v rámci širší dohody mezi globálními producenty.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední producenti ropy v čele s Ruskem se koncem loňského roku dohodli, že sníží těžbu ropy v první polovině letošního roku o téměř 1,8 milionu barelů denně. Chtějí tak podpořit růst cen suroviny na světových trzích.

Rusko slíbilo, že sníží těžbu ropy proti říjnu celkem o 300.000 barelů denně, z toho v prvním čtvrtletí o 200.000 barelů. V lednu těžba v Rusku klesla zhruba o 100.000 barelů denně. Lednové snížení těžby bylo první od srpna.

Ilustrační foto

Rusko tak nyní plní slíbené snížení těžby z 33 procent, uvedla agentura Reuters. Členové OPEC díky Saúdské Arábii na konci února plnili slíbené snížení těžby již z 94 procent.

V tunách těžba ropy v Rusku klesla v únoru na 42,434 milionu z lednových 46,992 milionu tun.

V únoru snížili těžbu všichni tři přední ruští producenti, tedy Rosněfť, Lukoil a Surgutněftěgaz. Gazprom Něfť, což je ropná divize plynárenské společnosti Gazprom, těžbu o 1,4 procenta zvýšila. Těžba takzvaných malých producentů vzrostla o 0,1 procenta.

Vývoz ropy prostřednictvím plynovodu v únoru klesl na 4,311 milionu barelů denně ze 4,409 milionu barelů denně v lednu.

V únoru se snížila také produkce plynu, a to na 58,53 miliardy metrů krychlových z 66,11 miliardy metrů krychlových v lednu.

Štítky:ropa
Rusko
OPEC

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Metan se zbytečně pálí při těžbě ropy, přitom ohřívá planetu. Čeští vědci ho chtějí převádět na metanol
21. červen 2022, 09:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se