Domů
Ropa
Saúdská Arábie bude pokračovat v dobrovolném omezení těžby ropy
Ropný vrt

Saúdská Arábie bude pokračovat v dobrovolném omezení těžby ropy

Ropa
Bez komentáře
4. říjen 2023, 12:53
ČTK

Saúdská Arábie bude pokračovat v dobrovolném omezení těžby ropy o milion barelů denně až do konce letošního roku. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters tamní ministerstvo energetiky. Dodalo, že těžba bude v listopadu a prosinci činit zhruba devět milionů barelů denně.

Saúdská Arábie, která je klíčovým členem Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), přikročila k dobrovolnému snížení těžby v červenci. Toto snížení doplňuje širší dohodu kartelu a jeho spojenců včetně Ruska o omezení dodávek na trh, jejímž cílem je podpořit ceny ropy.

Rusko přikročilo ke dvěma samostatným dobrovolným omezením dodávek. V dubnu se rozhodlo snížit do konce roku těžbu o půl milionu barelů denně a v srpnu uvedlo, že do konce roku omezí vývoz o 300.000 barelů denně, píše Reuters.

Ropná plošina na moři
Ilustrační foto

Ruský vicepremiér Alexandr Novak dnes potvrdil, že omezení vývozu zůstane v platnosti do konce roku. Dodal však, že Moskva příští měsíc posoudí, zda by měla upravit omezení těžby. „Příští měsíc se uskuteční analýza trhu s cílem získat podklady pro rozhodnutí, zda omezení těžby prohloubit, nebo těžbu zvýšit,“ prohlásil.

pmh jd

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se