Domů
Ropa
Statoil: Naše dohoda s Rosněftí neporušuje protiruské sankce
Centrála společnosti Statoil. Autor: Harald Pettersen/Statoil

Statoil: Naše dohoda s Rosněftí neporušuje protiruské sankce

Norská společnost Statoil, která s ruskou firmou Rosněfť spolupracuje na rozvoji ropného pole Severní Komsomolskoje, touto dohodou protiruské sankce neporušuje. Statoil to dnes uvedl s tím, že hodlá na projektu získat podíl 33 procent. Sankce na Rusko uvalily Spojené státy a Evropská unie kvůli konfliktu na Ukrajině.

„Všechny naše aktivity budou i nadále transparentní a v souladu se všemi relevantními sankcemi,“ uvádí se ve sdělení, z něhož citovala agentura Reuters.

Smlouvu o spolupráci firmy podepsaly v roce 2013, rok před zavedením sankcí na spolupráci v ropném průmyslu.

Sankce zakazují západním firmách pomáhat Rusku s těžbou ropy z břidlic v arktické oblasti a také z mořských ložisek v hloubce větší než 150 metrů.

Smlouvu o koupi podílu má Statoil podepsat s podnikem SevKomNefteGaz LLC, který je držitelem licence pro zmíněné naleziště v severozápadní Sibiři. Zkušební vrty by měly být provedeny v brzké době, kdy by ale mohla být zahájena těžba, to firma odmítla sdělit.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.