Domů
Ropa
Statoil plánuje další vrty v Barentsově moři, dosavadní byly neúspěšné

Statoil plánuje další vrty v Barentsově moři, dosavadní byly neúspěšné

Norská státní ropná společnost Statoil se chystá v příštím roce provádět další průzkumné vrty v Barentsově moři, přestože letošní rok úspěšný nebyl. V rozhovoru s agenturou Reuters to dnes uvedl šéf prospekce Tim Dodson.

V roce 2018 společnost hodlá vrtat na 25 až 30 místech, pět až šest vrtů bude v arktickém Barentsově moři a ostatní jižněji, v Severním a v Norském moři. V potenciál Barentsova moře firma stále věří, přestože letos tam provedla pět vrtů a objevila jen menší a komerčně nevyužitelné množství zemního plynu.

Statoil plánuje na příští rok rovněž průzkum v pobřežních vodách Brazílie, Tanzanie a rovněž na pevnině v Argentině a Rusku. Počet vrtů Dodson neprozradil, sdělil jen, že rozpočet na prospekci je zhruba stejný jako letos.

Ilustrační foto

Norsko se letos vrhlo do největšího průzkumu v pobřežních vodách od 90. let, kdy byla prospekce na šest let úplně zastavena.

Předpokládalo, že v dosud neprobádaných ložiscích v Barentsově moři by mohlo být více než 17 miliard barelů ropy a zemního plynu, což představuje téměř 65 procent z dosud neprozkoumaných zdrojů na území Norska. Produkce ropy se v této skandinávské zemi od roku 2000 snížila o polovinu.

Komentáře

(1)

Josef

28. listopad 2017, 21:42

Doufám že nic nenajdou. Norsko je typický postdemokratický stát financovaný ropou, kde pachatelé dobra utlačují práva jednotlivců.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.