Domů
Rychlé zprávy
Baterie pro úložiště do Prakšic dodají Nizozemci
Bateriové úložiště Zdroj: http://aesenergystorage.com/

Baterie pro úložiště do Prakšic dodají Nizozemci

Baterii pro nadbytečnou energii s kapacitou jedné megawatthodiny (MWh) pro úložiště v Prakšicích na Uherskohradišťsku dodá skupině Solar Global nizozemská společnost Alfen. Skupina o tom dnes informovala ČTK. Systém má být dodán ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Náklady na vybudování úložiště budou podle dřívějšího vyjádření firmy činit zhruba 20 milionů korun.

Elektřina, která v něm bude akumulovaná, má být využitelná při výkyvech distribučních soustav nebo při zvýšené poptávce po energii. Zařízení má patřit mezi první velkokapacitní skladovací bateriové systémy v Česku. Podobné úložiště staví také společnost E.ON v rozvodně v Mydlovarech na Českobudějovicku.

Výkonný ředitel asociace pro akumulaci energiebaterie AKU-BAT CZ Jan Fousek v srpnovém rozhovoru s ČTK uvedl, že velkých bateriových úložišť energie se může v Česku do začátku roku 2019 začít stavět kolem dvaceti. Fousek působí také jako ředitel společnosti Solar Global Energy, která do skupiny Solar Global patři.

Už v nejbližších měsících se podle něj začnou v Česku stavět čtyři až pět podobných projektů.

„Nechci zveřejňovat jména, ale máme informace, že do konce letošního roku se začne stavět mimo jiné i 2,5 megawatthodinová baterka,“ uvedl.

Řadu z nových baterií podle něj plánují postavit mj. průmyslové podniky a teplárny.

Skupina Solar Global, byla založena v roce 2009 a je jedním z předních českých výrobců fotovoltaické energie. Vlastní zdroje o celkovém instalovaném výkonu 40 MW a další zdroje nakupuje a staví.

STEAG baterie 15 MW
Ilustrační foto

Přes dceřiné společnosti zajišťuje servis stovkám elektráren, obchoduje s elektrickou energií a investuje do inovativních řešení v oblasti takzvané zelené energetiky.

Společnost Alfen byla založena v nizozemském městě Hilversum v roce 1937.

V prvních letech vyráběla převážně spínací zařízení, v dalších desetiletích se firma stala mezinárodně významnou společností v oblasti energetických řešení. Vyvíjí mimo jiné řešení pro ukládání energie nebo nabíjecí místa pro elektromobily.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se