Domů
Rychlé zprávy
ČEZ ESCO dokončila koupi dodavatele vzduchotechniky AZ Klima
Zdroj ČEZ ESCO

ČEZ ESCO dokončila koupi dodavatele vzduchotechniky AZ Klima

Skupina ČEZ ESCO, která spojuje několik dceřiných firem ČEZ, dokončila koupi brněnské společnosti AZ Klima, jež dodává vzduchotechniku do staveb. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Roman Gazdík. ČEZ ESCO převzala od fondu Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) a ostatních podílníků akcie společnosti. Transakci již schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČEZ ESCO je nyní stoprocentním vlastníkem AZ KLIMA, uvedl Gazdík. Cenu transakce společnosti neuvedly.

Mluvčí dále uvedl, že z AZ KLIMA se nyní v rámci ČEZ ESCO stane kompetenční centrum v oblasti integrovaných systémů topení, chlazení, větrání a klimatizace.

„AZ KLIMA bude pokračovat v tom, co umí nejlépe a zaměří se na design, inženýring a servis v oblasti vzduchotechniky. Struktura společnosti, její aktivity i počet zaměstnanců zůstávají stejné. Podobně máme zájem pokračovat ve spolupráci i s jejími dosavadními obchodními partnery,“ uvedl ředitel ČEZ ESCO pro rozvoj Petr Štulc.

Ilustrační foto

Fond GPEF II koupil 68,5procentní podíl ve společnosti v roce 2011. Třicetiprocentní podíl ve firmě dosud držel Miroslav Čížek, který společnost v roce 1992 založil, a 1,5 procenta měli manažeři AZ Klima. Tržby společnosti vzrostly ze 443 milionů korun v roce 2011 na loňských 660 milionů korun.

Letos čeká firma tržby na úrovni 710 milionů korun. Zisk společnosti činil podle údajů ze Sbírky listin v účetním roce od začátku dubna 2015 do konce března 2016 necelých 34 milionů korun, meziročně o 6,6 procenta více.

ČEZ ESCO vzniklo v roce 2014. Energetická skupina ČEZ pod něj spojila firmy ČEZ ENERGO, ČEZ Energetické služby, EVČ, ENESA a ČEZ Solární. ČEZ ESCO nabízí instalaci a provoz lokálního energetického zdroje či distribuční sítě. Kombinuje instalaci úsporných technologií a jejich financování s nabídkou elektřiny a plynu.

Ilustrační foto

Centrála společnosti AZ Klima sídlí v Brně, výrobní závod se nachází v Milovicích u Mikulova. Slovenská dceřiná společnost má sídlo v Bratislavě. V roce 2015 zaměstnávala skupina celkem 250 pracovníků.

Firma zajišťuje komplexní služby v oblasti technického zařízení budov a dodává vzduchotechniku a chladicí techniku do administrativních, obchodních, průmyslových i dalších budov. Realizovala také projekty pro automobilky Hyundai, Kia, Škoda Auto a TPCA.

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Fondy rozvojového kapitálu Genesis již podpořily více než 35 podniků a zajistily firmám na jejich rozvoj přes tři miliardy korun. Investory ve fondu GPEF II jsou mimo jiné Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Česká spořitelna.

Štítky:ČEZČEZ ESCO
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.