Domů
Rychlé zprávy
Polský exportér Weglokoks musí přeprodávat uhlí z USA, domácí spotřeba roste
Vlak vezoucí uhlí. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Union_Pacific_Coal_Train_Douglas_WY.JPG

Polský exportér Weglokoks musí přeprodávat uhlí z USA, domácí spotřeba roste

Kvůli nedostatku uhlí z domácích zdrojů musí polský exportér Weglokoks tuto surovinu dovézt ze Spojených států, aby mohl splnit kontrakty se zahraničními zákazníky včetně českých, uvedla agentura Reuters.

Společnost dnes oznámila, že americké uhlí je určeno pro klienty v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Německu a Rakousku. V budoucnu ho ale bude muset prodávat i na domácím trhu.

Jak ale agentuře Reuters řekl polský ministr energetiky Krzysztof Tchórzewski, vláda chce, aby energetickou bezpečnost země garantoval tuzemský uhelný průmysl.

Největší polská uhelná společnost PGG se snaží pokrýt poptávku svých největších, vesměs státních, klientů. Vloni však byla zachráněna od úpadku a musela omezit náklady, což se podepsalo na jejích investicích. Weglokoks je jak jejím akcionářem, tak klientem.

Přitom poptávka na polském trhu stoupá a spolu s tím se snižuje dostupnost uhlí pro vývoz. Firma Weglokoks předpokládá, že letos se její export sníží na zhruba 2,5 milionu tun uhlí z loňských čtyř milionů tun.

Dodávka prvních 75.000 tun vysoce výhřevného uhlí z USA by měla do Polska dorazit v polovině října. Weglokoks nevylučuje ani dovoz suroviny z Kazachstánu nebo Kolumbie.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.