Domů
Rychlé zprávy
Volkswagen chce do roku 2025 snížit dopad své produkce na životní prostředí téměř na polovinu
Volkswagen. Zdroj: public domain

Volkswagen chce do roku 2025 snížit dopad své produkce na životní prostředí téměř na polovinu

Německá automobilka Volkswagen pokračuje v realizaci svého programu na ochranu životního prostředí. Do roku 2025 má v plánu snížit spotřebu energií, hodnoty emisí a spotřebu vody o 45 % ve srovnání s rokem 2010. Snahou automobilky je celková optimalizace procesů vedoucích k co nejmenším dopadům na životní prostředí.

Značka Volkswagen má nový ambiciózní cíl pro redukci dopadu své produkce na životní prostředí. Do roku 2025 by měly být automobily a komponenty produkovány způsobem, který sníží vliv celkového dopadu na životní prostředí o 45 % oproti referenčnímu roku 2010 pro environmentální program Think Blue.Factory.

„Dosáhli jsme cíle snížení zátěže životního prostředí o 25 % do roku 2018. Nyní máme v plánu zredukovat zátěž o dalších 20% do roku 2025. Nyní hledáme způsob, jak optimalizovat zdroje ve všech našich výrobních lokalitách,“ oznámil Thomas Ulbrich, člen správní rady pro výrobu a logistiku.

Lepší využitelnost zdrojů vede sama o sobě k úsporám

S programem Think Blue.Factory Volkswagen odstartoval první program pro udržitelnou produkci. Již bylo zavedeno 5 300 vylepšení pro redukci emisí a efektivnější využití zdrojů obecně. Optimalizován byl například proces stříkání, kdy spotřeba energie klesla o 15 %. Osm mezinárodních lokalit přešlo po zavedení programu ze 100 % na využití obnovitelných zdrojů energie. Díky snížení spotřeby se ve výrobě ušetřilo za uplynulých 6 let více než 130 milionů eur.

Uplatňovaný přístup Volkswagenu je založen na myšlence, kdy si jednotlivé výrobní závody vzájemně předávají informace o zavedení úspěšných opatření, tudíž dochází i k přebírání a adaptaci nápadů na jiných pracovištích. Do budoucna se chystá ještě mnoho změn, které k dosažení cílů dopomohou.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.