Domů
Společnosti ve světě
Druhý největší offshore větrný park na světě byl oficiálně otevřen. Nachází se u pobřeží Walesu

Druhý největší offshore větrný park na světě byl oficiálně otevřen. Nachází se u pobřeží Walesu

Včera byla v jižním Walesu oficiálně uvedena do provozu druhá největší offshore větrná farma na světě. Větrná farma byla vybudována spojením sil společností RWE, Stadtwerke München a Siemens. Celková kapacita parku je 576 MW.

Offshore větrná farma s názvem Gwynt y Mor je velkým úspěchem Velké Británie, světového lídra v oblasti offshore větrných elektráren. Celkový instalovaný výkon elektrárny je 576 MW, dohromady čítá 160 turbín a měla by poskytnout elektrickou energii pro více než 400 tisíc domácností. Navíc v oblasti jižního Walesu zaměstnal tento projekt skoro dva a půl tisíce lidí a na provozu se bude podílet skoro stovka odborných inženýrů.

Sekretář pro energetiku a klimatické změny Velké Británie označil tento projekt za klíčový v dlouhodobém plánu zajištění čistého a spolehlivého energetického mixu. Podle sekretáře je pobřeží Británie a zvlášť Walesu ideální pro projekty offshore větrných farem. Uvedením projektu do provozu se zvýšila celková kapacita offshore větrných elektráren Velké Británie o celých 14 %.

Gwyn y Mor přišel na více než 2 miliardy liber. Podíly v celkové investici byly následující – 60 % pro RWE, 30 % pro Stadtwerke München a zbylých 10 % pro Siemens. Spolu s otevřením větrné elektrárny věnovalo RWE přes 20 milionů euro do fondu místního obyvatelstva na podporu pracujících rodin. RWE vydalo prohlášení, že se chystá v období 2015 až 2017 investovat další miliardu euro na výstavbu obnovitelných zdrojů, především větrných, v Evropě.

Spolu se 160 turbínami byly vybudovány 2 rozvodny a natáhlo se 134 km kabelů. Konstrukce elektrárny začala v květnu 2013.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516