Domů
Společnosti ve světě
IKEA nově nabízí bateriový systém s FVE pro domácnosti
Zdroj: Solarcentury

IKEA nově nabízí bateriový systém s FVE pro domácnosti

Švédská společnost IKEA oznámila, že ve spolupráci se Solarcentury bude nabízet bateriový systém pro britské domácnosti. Primárně společnost cílí na zákazníky s instalovanými solárními panely, kterým bateriový systém umožní lépe využívat vyráběnou elektřinu.

IKEA ve Velké Británi začala spolu se Solarcentury nabízet svým zákazníkům vedle solárních systémů, které jsou v jejím sortimentu od roku 2016, bateriový systém pro lepší využití vyráběné elektřiny. Baterie s kapacitou 3,3 kWh vyjde na 3000 liber (cca 90 tisíc korun), kompletní balíček i se solárními panely startuje na 6925 librách (cca 200 tisíc korun).

„V IKEE vždy hledáme způsoby, jak umožnit zákazníkům pozitivní kroky v jejich domácnostech jak pro životní prostředí, tak pro jejich peněženky. Víme, že naši zákazníci chtějí žít udržitelně a společně se společností Solarcentury jim pomůžeme, aby získali větší hodnotu ze svých solárních panelů. Vzhledem k tomu, že platby za energie se v letošním roce zvýšily o 15 procent, nebyl nikdy lepší čas, aby zákazníci převzali kontrolu nad svými účty za elektřinu a maximalizovali své úspory přechodem na solární výrobu a jejich kombinaci s bateriemi,“ řekl Hege Saebjornsen, manažer udržitelnosti IKEA.

Konkurence pro Powerwall od Tesly

Bateriový systém IKEA funguje na stejném principu jako například systém Powerwall společnosti Tesla nebo xStorage od Nissanu, a to následovně: zákazník s instalovaným obnovitelným zdrojem akumuluje vyrobenou elektřinu a šetří tak náklady za odběr v čase, kdy jeho zdroj nevyrábí. IKEA uvádí, že průměrně 60 % vyrobené elektřiny ze solárních panelů putuje zpátky do sítě, čímž zákazníci přicházejí o potenciální úspory. Oproti Tesle nabízí IKEA menší kapacitu baterie (Powerwall zvládne uložit 14 kWh) ovšem sází na to, že spolu se Solarcentury je jejich systém první, který na trh uvádí již zavedený prodejce.

„Bateriové úložiště kompletně mění domácí trh s energiemi, majitelé domů se solárními panely nyní dokážou maximalizovat množství vyrobené solární energie, kterou mohou ukládat a používat ve svých vlastních domácnostech. Věříme, že IKEA a Solarcentury nabízejí zatím nejvíce konkurenční balíček na trhu,“ říká Susannah Wood, ředitelka pro domácí elektárny ze Solarcentury.

Zdroj úvodní fotografie: Solarcentury

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516