Domů
Společnosti ve světě
Vývoj reaktoru pro Hanhikivi zajistí ruský Gidropress

Vývoj reaktoru pro Hanhikivi zajistí ruský Gidropress

OKB Gidropress, dceřiná společnost ruského Rosatomu, získala zakázku na vývoj reaktoru VVER-1200 pro finskou jadernou elektrárnu Hanhikivi, jejíž licencování v současnosti probíhá.

Z kontraktu uzavřeném mezi společnostmi ROAS Project Oy a OKB Gidropress vyplývá, že Gidropress  vyvine reaktor a připraví projektovou dokumentaci potřebnou pro jeho výstavbu.

V průběhu roku 2016 má Gidropress za cíl připravit projektovou dokumentaci pro nádobu reaktoru a parogenerátor. Tuto dokumentaci následně musí schválit vlastník nově vznikající elektrárny společnost Fennovoima.

Gidropress má v oblasti vývoje jaderných reaktorů bohaté zkušenosti, na svém kontě má již 71 reaktorů, z nichž je v současnosti provozováno 56 reaktorů. Všechny provozované reaktory se nacházejí v Evropě a Asii a jejich celkový instalovaný výkon je 43 120 MW .

Beton zajistí lokální společnost

V souvislosti s výstavbou jaderné elektrárny  Hanhikivi byl také podepsán dlouhodobý kontrakt mezi ruským holdingem Titan 2 zodpovědným za výstavbu elektrárny a finskou společností Ruskon Betoni Oy na dodávku betonu. Součástí tohoto kontraktu je požadavek na exkluzivní dodávku betonu do roku 2021.

Vizualizace jaderné elektrárny Hanhikivi. Zdroj: powermag.com

Ruskon Betoni Oy postaví v oblasti dva závody na výrobu betonu, aby vyhověla požadavkům ruské strany. Pro výstavbu elektrárny je nutné, aby byl beton na její výstavbu certifikován finským regulátorem (STUK). První dodávka speciálního betonu, který musí mít vysokou hustotu, aby odstínil radioaktivní záření, má být k dispozici v roce 2018, kdy se má začít s výstavbou strojovny a samotného reaktoru.

Podle podepsané smlouvy by mělo být na stavbu dodáno přibližně 400 000 metrů krychlových betonu s tím, že se dodávky v jednotlivých letech výstavby mohou měnit v rozsahu 15 000 až 150 000 metrů krychlových za rok. Výrobní kapacita nově  postavených výrobních závodů bude alespoň 120 metrů krychlových betonu za hodinu.

Zdroj úvodní fotografie: http://www.neimagazine.com/

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.