Domů
Společnosti
EXPO: Náměstek Vladimír Bärtl: Měli jsme kvalitní obsah

EXPO: Náměstek Vladimír Bärtl: Měli jsme kvalitní obsah

V porovnání s ostatními pavilony jsme dokázali odlišit prakticky pojatou prezentací postavenou na ukázkách konkrétních technologií, zdůrazňuje představitel zastřešujícího rezortu

Splnila česká účast na EXPO 2017 Vaše očekávání?

Když se ohlédnu zpět na začátek, řekl bych, že naše účast všechna očekávání překonala. Do příprav jsme vstupovali v časové tísni a navíc zcela bez zkušeností s výstavami tohoto typu. Zhruba po roce práce za sebou nyní máme jednu z nejúspěšnějších českých účastí na EXPO v poslední době. Náš pavilon zabodoval u návštěvníků i odborné poroty Mezinárodního úřadu pro výstavnictví a vůbec poprvé se ČR podařilo výrazněji zužitkovat účasti na EXPO ku prospěchu firem a k systematickému rozvoji vztahů se zahraničními partnery.

Co vás osobně nejvíce zaujalo přímo na místě?

EXPO je výstava světového formátu, kde je k vidění plno pozoruhodných věcí od architektury budov až po jednotlivé expozice. Moje role na místě spočívala zejména ve vyhodnocení naší práce, proto se moje pozornost soustředila tímto směrem. Pozitivně mě překvapilo, jak jsme se jako Češi dokázali na výstavě odlišit prakticky pojatou prezentací postavenou na ukázkách konkrétních technologií. Nesnažili jsme se zaujmout pomocí efektů, ale jako jedni z mála jsme vsadili na kvalitní obsah. To, co by se mohlo zdát jako hendikep českého pavilonu, se tak nakonec ukázalo jako jeho hlavní přednost. Čím více pavilonů člověk navštívil, tím více si toto uvědomoval.

Proč si myslíte, že je důležité, aby se ČR podobných akcí účastnila?

Nemyslím si, že je nutné zúčastnit se každé podobné akce. Angažmá má význam tehdy, když zapadá do naší dlouhodobé koncepce a podporuje aktivity a cíle, které se ČR v daném oboru nebo teritoriu snaží realizovat. EXPO Astana nám nabídlo ideální kombinaci, protože Kazachstán vnímáme jako velmi perspektivní exportní trh a české firmy na něm mají největší možnosti uplatnění právě v oblasti energetiky. Výsledky, kterých jsme naší účastí dosáhli, naznačují, že EXPO by se mohlo stát zásadním zlomovým bodem v česko-kazašských vztazích. Těžko bychom hledali lepší a účinnější cestu jak takového pokroku dosáhnout. Stejným způsobem pro ČR mohou být přínosné i další výstavy pořádané v různých částech světa.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se