Domů
Společnosti
Zbyněk Boldiš z ČEPS obhájil pozici viceprezidenta ENTSO-E
Budova společnosti ČEPS - provozovatele přenosové soustavy ČR. Zdroj: ČEPS
Zdroj: ČEPS, a.s.

Zbyněk Boldiš z ČEPS obhájil pozici viceprezidenta ENTSO-E

Česká republika bude mít i nadále svého zástupce v nejvyšším vedení asociace evropských provozovatelů přenosových soustav (ENTSO-E). Valná hromada ENTSO-E dnes rozhodla o prodloužení mandátu současného viceprezidenta Zbyňka Boldiše, ředitele sekce Zahraniční spolupráce společnosti ČEPS, který tak již podruhé usedne do čela největší energetické asociace na světě.

Společně se Zbyňkem Boldišem byli ve své funkci potvrzeni také prezident asociace ENTSO-E Hervé Laffaye (RTE, Francie) a předseda jejího Řídícího výboru Joachim Vanzetta (Amprion, Německo). Všem třem tak nyní začíná další dvouleté funkční období, které potrvá do konce června 2023.

Je pro mě velkou ctí, že mi členové ENTSO-E opět projevili důvěru. Uplynulé dva roky na pozici viceprezidenta asociace hodnotím jako intenzivní a úspěšné. Podařilo se nám mimo jiné odstartovat implementaci balíčku CEP, ještě více posílit roli ENTSO-E ve vztahu k evropským institucím a nastavit strategii asociace Active 2020+. V dalším období budu pokračovat v podpoře realizace energetické politiky Evropské unie a jejích cílů s ohledem na zájmy členů asociace tak, aby naše aktivity byly i nadále přínosem pro všechny dotčené státy včetně České republiky,“ říká Zbyněk Boldiš.

Tato volba je potvrzením dlouhodobé významné role, kterou hrají odborníci ČEPS v evropském energetickém sektoru. V osobě Zbyňka Boldiše má ČR a ČEPS významného zástupce při spoluvytváření nové architektury evropské energetiky,“ doplňuje Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a. s.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
PetrV
1. červenec 2021, 00:34

Co říká na řízené blackouty v zimě?

Jan Veselý
1. červenec 2021, 11:26

Nevím, co říká on. Já říkám, že jste jedinou větou prokázal, že neznáte terminologii a umíte akorát malovat bubáky na zeď.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se