Energy Forum 2017 ukázalo perspektivy evropské energetiky

DomůTechnologieEnergy Forum 2017 ukázalo perspektivy evropské energetiky

Ve dnech 15.–16. listopadu 2017 se v Praze pod taktovkou společnosti Unicorn setkaly evropské technologické špičky na druhém ročníku mezinárodní energetické konference Energy Forum 2017. 

Dvoudenní konference, které se zúčastnilo téměř 180 odborníků na IT a energetiku ze 20 zemí Evropy, byla zaměřena především na perspektivy evropské energetiky a budoucí role informačních technologií v energetice. Konference byla rozdělena do pěti hlavních sekcí a věnovala se v nabitém programu hned několika nosným tématům a otázkám. Hlavní přidanou hodnotou této události nebylo jen množství odborných přednášek a diskuzí, ale také jedinečná příležitost setkat se s lidmi z nejvýznamnějších společností nejen z energetického a IT sektoru.

Konferenci zahájil Jan Konrád, CCO Unicornu a expert na oblast energetiky. Po přivítání účastníků následovalo video představující významná řešení, která Unicorn za dobu své působnosti v energetickém sektoru nasadil u svých klientů, se zvláštním důrazem na poslední dva roky, jež uplynuly od posledního ročníku konference. Navazující prezentace byla zaměřena na výzvy, které Unicorn vnímá v blízké budoucnosti, a na novinky, které pro své zákazníky v energetice připravuje.

Vzhledem k mezinárodní účasti a vystoupení především zahraničních odborníků byla konference vedena v anglickém jazyce se simultánním překladem do českého a ruského jazyka.

Na přednáškové bloky navazovala panelová diskuze na téma „Jaké dopady na evropský energetický sektor bude mít Balíček pro čistou energii?“, která přinesla mnoho zajímavých názorových výměn. Byl také připraven večerní networking, kde měli všichni účastníci možnost neformálního setkání nad sklenkou dobrého vína.

„Celá akce byla perfektně zorganizovaná a mnohokrát předčila naše očekávání. Přednášky byly přínosné a už teď se těšíme na další ročník konference,“ uvedla Jelena Pejović, zástupkyně zahraničního klienta EMS JSC.

Druhý den konference byl zahájen expertním dialogem na téma „IT trendy v energetice a utilitách – vize vs. realita“. Poté následovaly ještě dva tematické bloky a celá konference končila slavnostním obědem, při němž měli všichni účastníci možnost vyměnit si své dojmy.

„Letošní ročník nás překvapil velkou účastí zahraničních delegací, potkali jsme se s kolegy od New Yorku až po Kyjev,“ pochvaluje si konferenci Jan Konrád. „Tato setkání jsou v našem oboru velmi důležitá, našich zákazníků si velmi vážíme, vztahy s nimi chceme trvale rozvíjet a jejich zpětná vazba je pro nás nesmírně cenná. Další Energy Forum proto chceme s partnery opět uspořádat za dva roky, těšíme se v roce 2019!“

O Unicorn Systems

Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch svých zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky a utilit, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám svých zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při své práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.

Tato i další tiskové zprávy Unicorn Systems jsou k dispozici na webových stránkách https://unicorn.com