Energetická skupina EP Energy z holdingu EPH zvýšila loni meziročně podle mezinárodních účetních standardů konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 17 procent na 331 milionů eur (zhruba devět miliard korun). Konsolidované tržby dosáhly 2,1 miliardy eur, tedy přibližně 57,5 miliard korun. Uvedla to dnes EP Energy na svém webu.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

Kromě České republiky firma působí na Slovensku a v Německu. V prosinci 2015 rozšířila své teplárenské portfolio o aktiva v Maďarsku, kde dokončila akvizici více než 95procentního podílu ve společnosti Budapesti Erömü. Tyto teplárny pokrývají přibližně 60 procent spotřeby tepla v Budapešti.

Elektrárna Opatovice nad Labem - kogenerační uhelná elektrárna
Elektrárna Opatovice nad Labem – kogenerační uhelná elektrárna

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (dříve CE Energy), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Akcionáři holdingu jsou investiční skupina J&T a miliardář Daniel Křetínský. EPH počátkem dubna oznámil plán nabídnout akcie EP Infrastructure na burze v Praze a Londýně, v tomto týdnu ale EPH záměr zrušil s tím, že bude zvažovat vstup globálního investora.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *