Domů
Elektřina
Shell se stal členem COGEN Europe

Shell se stal členem COGEN Europe

Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell se stala novým členem evropské asociace pro rozvoj kogenerace COGEN Europe.

Globální energetická společnost Shell je velkým uživatelem kombinované výroby elektrické energie a tepla na jeho rafineriích. Využívá pokročilé technologie a klade důraz na inovativní přístup při budování udržitelné energetické budoucnosti.

„Jsme rádi, že jsme se mohli připojit ke COGEN Europe a tím můžeme pomoci politikům v budování energetiky, klimatických a průmyslových cílů, které jsou v souladu s využíváním potenciálu kogenerace“, uvádí Wouter Koopman, ředitel divize plynárenství ve firmě Shell.

Shell se domnívá, že rozhodujícím faktorem v růstu jejich podniku bude technická odbornost a potřebné know-how.

„Mezi naše nejsilnější stránky patří vývoj a uplatnění technologií, finanční a projektové manažerské dovednosti, které nám umožňují dodávat komplexní projekty. Naše strategie má za cíl posílit naši pozici lídra v ropném a plynárenském průmyslu, a zároveň pomáhá plnit globální poptávku po energii zodpovědným způsobem. Bezpečnostní, enviromentální a sociální odpovědnost je základem naší činnosti. Ropa a zemní plyn jsou důležitou součástí globálního energetického mixu. Naším úkolem je dodávat cenově dostupnou a ekologickou energii společnosti sociálně odpovědným způsobem pro udržitelnou budoucnost.“

Kogenerace jako klíč do budoucnosti

„Budeme usilovat o vysokou úroveň výkonu, udržení silného a rostoucího dlouhodobého postavení v konkurenčním prostředí, ve kterém působíme. Ve všech našich navazujících činnostech usilujeme o zvýšení energetické účinnosti a úzce spolupracujeme s našimi zákazníky, partnery a politiky, se kterými chceme prosazovat účinnější a udržitelné využívání energie a přírodních zdrojů. Využívání kogenerace je klíčem, jak toho dosáhnout.“

Zdroj úvodní fotografie: decentralized-energy.com

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Jak ušetřit elektřinu? Sledujte hlavně chladničku, sušičku a myčku
24. září 2022, 16:24
Německé velkoobchodní ceny elektřiny prudce porostou. Klesat začnou až od roku 2024, tvrdí analýza
23. září 2022, 15:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se