Domů
Větrné elektrárny
Dánská společnost pomůže s projektem největšího amerického offshore větrného parku

Dánská společnost pomůže s projektem největšího amerického offshore větrného parku

Dánská společnost Ramboll byla vybrána americkou společností Dominion Energy (DE) pro podporu vývoje a inženýrských aspektů projektu přímořské větrné elektrárny Coastal Virginia Offshore Wind (CVOW). Elektrárna se po dokončení stane jednou z největších ve světě a největší v USA.

Plánovaný přímořský větrný park má mít instalovaný výkon 2,6 GW, dokončen má být koncem roku 2026. Po dokončení tak významně přispěje k dosažení 30% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny do roku 2030, závazku, který si Virginie sama stanovila. Dánský Ramboll má jako inženýr majitele poskytovat DE poradentství ve všech vývojových a inženýrských aspektech projektu.

Dánská společnost byla vybrána díky kombinaci aspektů, rozhodující byly kromě ceny například také zkušenosti získané při realizaci podobných projektů ve více jak 21 zemích.

„Jsme hrdí na to, že si nás Dominion Energy vybrala jako svého důvěrného partnera pro takto strategicky důležitou roli v jejich ambiciózním přímořském větrném projektu. “ – Tim Fischer, globální ředitel v Rambollu pro přímořské větrné elektrárny

„Ramboll je respektovaným globálním lídrem v oblasti přímořských větrných elektráren. Jejich odbornost bude cenným přínosem při vyvíjení našeho projektu CVOW. Spolupráce se zkušenými lídry v tomto odvětví, jako je Ramboll, nám pomůže poskytovat našim zákazníkům čistou energii z obnovitelných zdrojů a dosáhnout našeho cíle nulových čistých emisí.“ – Mark D. Mitchell, viceprezident Dominion Energy pro výstavbu elektráren

Větrný park se stane největším v USA

Po dokončení se CVOW stane největším větrným parkem ve Spojených státech amerických. Ačkoli je podobných projektů v USA oproti Evropě relativně málo, podle Rambollu je v současnosti zprovozněno pouze asi 30 MW ve srovnání s přibližně 20 GW v Evropě, Američané plánují v nadcházejících letech zásadní expanzi v této oblasti. Nová zakázka pro společnost Ramboll tak zdůrazňuje, že USA je na cestě naplnit svůj cíl navýšit instalovaný výkon v přímořských větrných parcích na 20 GW do roku 2030.

Výběr Rambollu přichází v momentu, kdy se DE připravuje na dokončení svého pilotního projektu, který se skládá ze dvou 6MW větrných turbín, které mají být instalovány během jara a připojeny k síti by měly být do konce tohoto roku. Společnost rovněž provádí oceánské průzkumy s cílem určit potenciální dopady projektu na mořský život.

Zdroj úvodního obrázku: Ramboll

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.