Domů
Větrné elektrárny
Ropný magnát se stal nejvlivnější osobou v sektoru větrné energetiky
Wind power plant. Větrná elektrárna v poušti. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/usfwshq/
Wind power plant. Větrná elektrárna v poušti. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/usfwshq/

Ropný magnát se stal nejvlivnější osobou v sektoru větrné energetiky

Philip Anschutz, americký multi-miliardář a majitel Power Company of Wyoming, byl označen za nejvíce vlivnou osobu v oblasti větrné energie pro tento rok. První místo si zajistil svým optimistickým postojem k budoucnosti větrné energetiky v USA, kde plánuje vybudovat tamní největší onshore větrnou farmu o výkonu 3 GW.

Server North American Clean Energy upozornil na výsledky A Word About Wind. Výsledky žebříčku zveřejňuje A Word About Wind, významná skupina z odvětví větrné energetiky. Dle jejich každoročního reportu Top 100 Power People si zajistil první místo americký multi-miliardář Philip Anschutz a report nabízí i detailní vysvětlení a interview.

USA jsou klíčové

Klíčovým bodem pro letošní hodnocení se stal americký trh s větrnými elektrárnami. V Americe se tento trh a celkově oblast obnovitelných zdrojů potýká s možnými problémy ze strany prezidenta Trumpa, který se veřejně staví mimo jiné proti větrné energii. Miliardář na sebe upoutal pozornost tím, že veřejně nabízí řešení, které jde proti prezidentovi a jeho záměrům.

“Skutečnost, že první místo obsadil Philip Anschutz, člověk s vysoce úspěšným počínáním v byznysu, ale s téměř žádnou předchozí zkušeností s čistou energií, je testamentem o zajímavé situaci na poli větrné energetiky. Dokazuje to, že lidé si začínají uvědomovat, jak obnovitelné zdroje i bez podpory zkrátka dávají smysl většině podnikatelů.”

Richard Heap, editor reportu A Word About Wind

Podnikatel Anschutz je překvapením vzhledem k jeho historii. Jeho jmění, které je odhadováno na 12 miliard dolarů, vzniklo především díky společnosti zaměřující se na ropné vrty, kterou získal po svém otci v šedesátých letech a také díky jeho investicím v oblasti komunikací, dopravy a zábavy.

Nicméně Anschutz je znám svými nečekaně výhodnými investicemi do průmyslu, který je těsně před velkou změnou. Alespoň takto si příznivci větrné energetiky vysvětlují jeho odhodlání postavit největší onshore větrnou elektrárnu v Severní Americe o výkonu 3 GW. Ta má dle plánu stát ve státě Wyoming.

Anschutz není sám

Miliardář ale není sám, kdo vidí USA jako budoucí hlavní trh pro větrnou energetiku. Více než polovina lidí v reportu Top 100 Power People si navzdory prezidentovým výrokům myslí, že USA bude prvním nebo druhým nejvýznamnějším trhem pro větrné elektrárny. Na obálce reportu se vyskytla Anja-Isabel Dotzenrath, výkonná ředitelka společnosti E.ON pro sekci Climate & Renewables. Ta prohlásila, že společnost E.ON má v severní Americe ambiciózní plány a vidí Ameriku jako velice atraktivní trh pro obnovitelné zdroje.

Zdroj úvodní fotografie: flickr.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se