Domů
Větrné elektrárny
Srbsko postupuje s budováním větrných parků. Do roku 2020 chce vybudovat 500 MW

Srbsko postupuje s budováním větrných parků. Do roku 2020 chce vybudovat 500 MW

Srbsko, balkánská země usilující o vstup do EU, nyní rozpohybovala první fázi projektu, v rámci kterého chce do roku 2020 dosáhnout 500 MW instalovaného výkonu ve větrných elektrárnách.

Podle tiskového prohlášení firmy Global Wind Services, která zajišťuje instalaci větrných parků, došlo k uzavření kontraktu o instalaci zařízení s GE Renewable Energy, která dodává turbíny pro park Čibuk 1, kde má být nainstalováno 158 MW výkonu. První vyjednávání mezi firmami začalo již loni na podzim, kdy GE uzavřelo kontrakt na dodání 57 turbín typu 2.75-120 s výškou 110 metrů pro park Čibuk 1 a dále 38 stejných turbín pro menší park Kovačica, který bude mít instalovaný výkon 105 MW a má být realizován příští rok.

“Jsme velmi potěšeni, že nám GE Renewable Energy nabídlo tuto příležitost vzít na sebe více zodpovědnosti a pověřilo nás instalací i osazením gondol. Díky tomu, že budeme poskytovat všechny služby, budeme moct pracovat vice efektivně co se týče plánování a koordinací všech činností.“ Michael Hoj Olsen, Chief Commercial Officer at GWS

Srbsko je členem Evropského energetického společenství a je v roli čekatele na přijetí do EU. Země se ve svém akčním plánu zavázala zvýšit podíl obnovitelných zdrojů. Tento akční plán počítá s dosažením instalovaného výkonu 500 MW ve větrné energii do roku 2020, celkem má tato balkánská země do roku 2020 pokrývat prostřednictvím OZE 27 % své brutto spotřeby. V roce 2009 přitom pokrývala 21,2 %. Cekově má být do roku 2020 vybudováno 1092 MW nového výkonu v OZE, kromě již zmíněného větru se jedná o 250 MW vodních elektráren, 188 MW malých vodních elektráren, 100 MW biomasy a 10 MW solárních fotovoltaických elektráren.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.