Mobileye veze izraelskou invazi na čínský trh s autonomním řízením

DomůEnergetika v zahraničíMobileye veze izraelskou invazi na čínský trh s autonomním řízením

Původem izraelská společnost Mobileye, v automobilovém průmyslu známá vývojem technologií pro autonomní řízení, obohacuje své obchodní zájmy o expanzi na čínský trh. Mohla by dokonce ukázat cestičku i menším izraelským společnostem, které tak rovněž mohou ze současného ekonomického napětí mezi Spojenými státy a Čínou těžit.

Společnost Mobileye, koupená v roce 2017 společností Intel, provádí invazi na čínský trh, který je v současnosti největším světovým trhem v oblasti autonomního řízení.

Obecně se dá očekávat, že vzhledem k současné politické situaci budou čínské investice namísto do technologického Silicon Valley alespoň z části přesměrovány do technologického centra v okolí Tel Avivu.

Podpis několika strategických dohod s Čínou

Mobileye podepsala se společností Great Wall Motors memorandum o porozumění ohledně integrace asistenčních systémů. Těmto činnostem by se společnost měla věnovat v následujících třech až pěti letech. Krom integrace by měla být pozornost věnována i dalšímu vývoji systémů. Další spolupráce bude vzkvétat se společnostmi pekingské veřejné dopravy, které usilují o automatizaci hromadné dopravy.

Čínské investice do izraelských společností jsou již několik let na vzestupu. Jenom startupy přinesly během prvních tří kvartálů navýšení investic oproti minulému roku.

Spojení společností Intel a Mobileye přitahuje pozornost na izraelský sektor autonomního řízení, který s více než 500 startupy významně pomáhá izraelské armádě se řízením tanků, naváděním a likvidací raket a rovněž v oblasti počítačové bezpečnosti.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...