Domů
Energetika v zahraničí
Renesas bude dodávat Toyotě čipy pro autonomní vozy

Renesas bude dodávat Toyotě čipy pro autonomní vozy

Výrobce mikročipů Renesas Electronics Corp v úterý oznámil, že bude dodavatelem polovodičových součástek pro autonomní vozy značky Toyota. Ta plánuje své autonomní vozy uvést v roce 2020. Tím by Toyota podle současných informací mohla předehnat koncern General Motors a Ford Motor v uvedení autonomního automobilu o jeden rok.

Výrobci automobilů v současnosti soutěží o to, kdo přijde na trh jako první s plně funkčním autonomním automobilem.

Renesas uvedl, že bude dodavatelem mikročipů pro plánovaný R-Car systém automobilky Toyota. Ten má být elektronickým mozkem tohoto pokročilého asistenčního systému pro řidiče. Společnost bude zajišťovat i samostatný čip pro řízení automobilu.

První mikročip bude zajišťovat vysoce přesné trackování polohy ve vnějším prostředí a bude řídit real-timové rozhodování o řízení automobilu a manévrech aktivní bezpečnosti na základě dat ze senzorů.

Druhý čip zvaný RH850 bude obsluhovat samotný pohyb automobilu, do kterého spadá kromě řízení regulace rychlosti i zatáčení volantem a používání brzd na základě vyhodnocení dat z R-Car systému, o které se stará první procesor.

Rychlejší než američtí velikáni

Plně autonomní vozy by podle očekávání měly dorazit na trh v omezené míře okolo roku 2020. Americký výrobce General Motors a jeho rival Ford Motor se oba dva nechali veřejně slyšet, že nabídnou plně autonomní vozy k prodeji do roku 2021.

Čipy od společnosti Renesas budou užity v rámci řídicí jednotky motoru, kterou bude dodávat japonská společnost Denso, největší dodavatel pro Toyotu.

Toyota spolupracuje se společnostmi Denso a Renesas, kteří do projektu přinášejí zkušenosti z dané oblasti, za účelem urychlení vývoje autonomního automobilu a podpory rychlé adaptace.

Autorem úvodní fotografie je OSX.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.