Domů
Energetika v zahraničí
Renesas bude dodávat Toyotě čipy pro autonomní vozy

Renesas bude dodávat Toyotě čipy pro autonomní vozy

Výrobce mikročipů Renesas Electronics Corp v úterý oznámil, že bude dodavatelem polovodičových součástek pro autonomní vozy značky Toyota. Ta plánuje své autonomní vozy uvést v roce 2020. Tím by Toyota podle současných informací mohla předehnat koncern General Motors a Ford Motor v uvedení autonomního automobilu o jeden rok.

Výrobci automobilů v současnosti soutěží o to, kdo přijde na trh jako první s plně funkčním autonomním automobilem.

Renesas uvedl, že bude dodavatelem mikročipů pro plánovaný R-Car systém automobilky Toyota. Ten má být elektronickým mozkem tohoto pokročilého asistenčního systému pro řidiče. Společnost bude zajišťovat i samostatný čip pro řízení automobilu.

První mikročip bude zajišťovat vysoce přesné trackování polohy ve vnějším prostředí a bude řídit real-timové rozhodování o řízení automobilu a manévrech aktivní bezpečnosti na základě dat ze senzorů.

Druhý čip zvaný RH850 bude obsluhovat samotný pohyb automobilu, do kterého spadá kromě řízení regulace rychlosti i zatáčení volantem a používání brzd na základě vyhodnocení dat z R-Car systému, o které se stará první procesor.

Rychlejší než američtí velikáni

Plně autonomní vozy by podle očekávání měly dorazit na trh v omezené míře okolo roku 2020. Americký výrobce General Motors a jeho rival Ford Motor se oba dva nechali veřejně slyšet, že nabídnou plně autonomní vozy k prodeji do roku 2021.

Čipy od společnosti Renesas budou užity v rámci řídicí jednotky motoru, kterou bude dodávat japonská společnost Denso, největší dodavatel pro Toyotu.

Toyota spolupracuje se společnostmi Denso a Renesas, kteří do projektu přinášejí zkušenosti z dané oblasti, za účelem urychlení vývoje autonomního automobilu a podpory rychlé adaptace.

Autorem úvodní fotografie je OSX.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se