Domů
Čistá mobilita
Německá ZF začne nabízet čipy společnosti Xilinx pro autonomní řízení

Německá ZF začne nabízet čipy společnosti Xilinx pro autonomní řízení

Německý dodavatel pro automobilový průmysl společnost ZF Friedshafen AG odhalil v Las Vegas své nejnovější výpočtové zařízení určené pro autonomní řízení. Poprvé v historii ve svých zařízeních umožnil možnost využití čipů společnosti Xilinx.

Společnost ZF, dlouholetý dodavatel převodovek a dalších důležitých částí pro automobilový průmysl, se v posledních letech intenzivně věnuje i systémům určeným pro autonomní vozy. Doufá, že jejich produkt ProAI RoboThink bude jednoho dne vést stopu vozům v plně autonomním módu (autonomní řízení stupeň 5 – auto již nemá volant).

Tento nový počítač je nabízen jak tradičním automobilovým producentům, tak i společnostem zabývajících se komerčním přepravou osob, včetně robo taxíků.

Nasazení čipů Xilinx pro ne plně automatické řízení

Pro zařízení určená pro nižší stupně autonomního řízení, tedy pro systémy, které nejsou plně autonomní, například dnešní adaptivní tempomaty s hlídáním vzdálenosti vozu před námi, případně vylepšené o udržování vozu v jízdním pruhu, nicméně jsou v oblasti automatizace řízení velkým přínosem, nabízí ZF poprvé možnost využití čipů od společnosti Xilinx namísto čipů od společnosti Nvidia, která v současnosti trhu dominuje.

Tato zařízení jsou určena pro autonomní řízení stupně 4, kdy je vůz schopen samostatného provozu na konkrétních silnicích nebo v jasně definovaných oblastech.

Toto řešení má perfektní využití například v hromadné dopravě.
Dnes je již více než 160 milionů čipů společnosti Xilinx využito v automobilovém průmyslu. Téměř polovina právě v systémech adaptivního tempomatu a udržování vzdálenosti od ostatních vozidel.

Hlavní motivací společnosti ZF pro využití čipů od společnosti Xilinx je zrychlení výpočtů pro pokročilejší autonomní systémy.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se