Pákistánská vláda dala souhlas s výstavbou třetího LNG terminálu. Mezinárodní měnový fond poskytl pro tento projekt tříletou půjčku ve výši 6 miliard dolarů. Země chce do roku 2025 dovážet celkem 21 milonů tun LNG ročně.

Pákistánská vláda vypíše v srpnu 2019 výběrové řízení na výstavbu nového LNG terminálu, který bude vybudován v přístavu Karáčí

Jeho zprovoznění však bude mít zpožděno oproti původnímu cíli na konci roku 2019. Pákistánská vláda totiž upřednostnila podporu devizových rezerv, které v posledních 10 měsících klesaly. Na projekt nového LNG terminálu získala pákistánská vláda tříletou půjčku od Mezinárodního měnového fondu ve výši 6 miliard dolarů (136 miliard korun).

Vláda má zároveň připravené plány na vybudování čtvrtého LNG terminálu. Jeho vybudování však prozatím není jisté. Pokud by k němu došlo, spuštěn by měl být v roce 2020.

Pákistán zahájil dovoz LNG v roce 2015. V roce 2018 dovezl celkem 6,8 milionů tun LNG. Vláda chce do roku 2022 dovážet celkem 14 milionů tun LNG a do roku 2025 se má dovoz navýšit na 21 milionů tun. Vláda chce překlenout propast mezi rostoucí domácí spotřebou a klesajícími rezervami.

Zemní plyn v současné době představuje přibližně třetinu spotřeby primárních energetických zdrojů Pákistánu. Rovněž představuje třetinu spotřeby pro výrobu elektrické energie. Zbývající dvě třetiny spotřeby si rovnoměrně rozdělují ropné produkty a vodní elektrárny.

Zdroj úvodní fotografie: LNG terminál ve Finsku

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *