Domů
Energetika v zahraničí
Pakistán schválil svůj třetí LNG terminál, zprovoznění bude ale se zpožděním

Pakistán schválil svůj třetí LNG terminál, zprovoznění bude ale se zpožděním

Pákistánská vláda dala souhlas s výstavbou třetího LNG terminálu. Mezinárodní měnový fond poskytl pro tento projekt tříletou půjčku ve výši 6 miliard dolarů. Země chce do roku 2025 dovážet celkem 21 milonů tun LNG ročně.

Pákistánská vláda vypíše v srpnu 2019 výběrové řízení na výstavbu nového LNG terminálu, který bude vybudován v přístavu Karáčí

Jeho zprovoznění však bude mít zpožděno oproti původnímu cíli na konci roku 2019. Pákistánská vláda totiž upřednostnila podporu devizových rezerv, které v posledních 10 měsících klesaly. Na projekt nového LNG terminálu získala pákistánská vláda tříletou půjčku od Mezinárodního měnového fondu ve výši 6 miliard dolarů (136 miliard korun).

Vláda má zároveň připravené plány na vybudování čtvrtého LNG terminálu. Jeho vybudování však prozatím není jisté. Pokud by k němu došlo, spuštěn by měl být v roce 2020.

Pákistán zahájil dovoz LNG v roce 2015. V roce 2018 dovezl celkem 6,8 milionů tun LNG. Vláda chce do roku 2022 dovážet celkem 14 milionů tun LNG a do roku 2025 se má dovoz navýšit na 21 milionů tun. Vláda chce překlenout propast mezi rostoucí domácí spotřebou a klesajícími rezervami.

Zemní plyn v současné době představuje přibližně třetinu spotřeby primárních energetických zdrojů Pákistánu. Rovněž představuje třetinu spotřeby pro výrobu elektrické energie. Zbývající dvě třetiny spotřeby si rovnoměrně rozdělují ropné produkty a vodní elektrárny.

Zdroj úvodní fotografie: LNG terminál ve Finsku

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.