Domů
Životní prostředí
Barclays: Přežití ropného průmyslu závisí na přízni generace Z
zdroj:https://media20.blog.hu/2015/10/09/a_z-generacio_szamara_alkalmatlan_a_jelenlegi_oktatas

Barclays: Přežití ropného průmyslu závisí na přízni generace Z

Generací Z je označována skupina lidí narozených po studené válce, přibližně od poloviny 90. let až do roku 2010. Generace Z má společnou malou lásku k zásobám ropy a zemního plynu. Přesto je přízeň těchto mladých investorů, kteří si jsou vědomi souvislostí mezi využíváním ropy a jejího vlivu na životní prostředí, zásadní pro budoucnost tohoto odvětví.

Skupina lidí patřící do generace Z se díky době internetu, globalizace a nástupu boje s klimatickou změnou narodila do výrazně jiného světa, než jejich rodiče. Mnozí z této generace prakticky po celý svůj život využívají komunikační a mediální technologie a jsou zavaleni informacemi ze všech stran napříč celým světem. Vlivem rychlého přenosu informací z celého světa a svobodného internetu nevnímají na rozdíl od svých rodičů svět pouze lokálně v národních hranicích nebo proti sobě stojících blocích, ale jako jeden celek. A toto vnímání začíná být především v souvislosti se světovým klimatem a ochranou přírody stále intenzivnější.

Server Bloomberg informoval o průzkumu společností Barclays a YouGov, podle kterého by pouze 19 % dotázaných ve věkovém rozmezí 18-24 let kupovalo akcie v ropných a plynárenských společnostech. Jedná se o nejnižší hodnotu ze všech věkových skupin.

Tento postoj k investicím v ropném průmyslu může odrážet problém globálního oteplování a klimatické změny vnímané touto generací a především fakt, že se tato témata v budoucnu budou této generace, na rozdíl od generací jejich rodičů, dotýkat nejcitlivěji.

„Zapojení této skupiny, v podstatě generace Z, může být klíčem k zastavení a potenciálnímu obratu de-ratingu energetického sektoru, ke kterému došlo v uplynulém desetiletí,“ uvedla Lydia Rainforthová, vedoucí týmu analytiků společnosti Barclays.

Investoři generace Z obecně požadují více investic do obnovitelných zdrojů energie a snižování uhlíkových stop ropných společností a také atraktivní výnosy. Přesto nehodnotí investice pouze podle původu, ale jsou ochotni změnit názor a poskytnout příležitost pro ropné firmy, pokud jim nabídnou to, co tato generace chce.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.