Domů
Akumulace energie
Dočkali jsme se definitivního řešení otázky skladování elektrické energie?

Dočkali jsme se definitivního řešení otázky skladování elektrické energie?

Od okamžiku, kdy Tesla letos na jaře představila svou Powerwall lithium-iontovou baterii, je na oblast skladování elektrické energie upřena velká pozornost a světu je představováno spoustu nadějných technologií. Jednou z nich je průtoková baterie.  Nyní své řešení představila také firma Primus Power. Tato společnost obdržela z fondu společnosti I2BF Global Ventures podporujícího zelená řešení částku 25 milionů amerických dolarů. Mluvčí společnosti I2BF označil technologii od Primusu za „definitivní úložiště elektronů“.

Jak je již uvedeno výše, jedná se o takzvané průtokové baterie, kdy je náboj generován pomocí dvou vzájemně přilehlých kapalin. Tato technologie je obzvláště vhodná pro skládování energie z nestálých zdrojů energie, konkrétně z větrných a fotovoltaických elektráren. Průtokové baterie mohou být v nečinnosti dlouhou dobu, aniž by došlo ke ztrátě náboje, a mohou být okamžitě v případě potřeby aktivovány.

Firma Primus Power je z hlediska vývoje na poli skladování elektrické energie zavedena již od roku 2013, kdy byla jednou ze 43 sledovaných energetických firem.

„Primus dodává EnergyCells (energetické články) a EnergyPods – bezpečné, levné a modulární systémy ukládání eletrické energie. Patentovaná technologie ukládání spojuje unikátní technologii spojující bromid zinečnatý s inovativním technickým řešením dodávajícím optimální výkon při životnosti desítek let při nízké úrovni cen energií. Při flexibilitě a dlouhé životnosti slouží baterie od Primusu mnoha aplikacím pro uchování elektrické energie, které vyžadují mnohahodinovou a každodenní činnost,“ zní prohlášení společnosti.

Již tento rok měl Primus první velkou zakázku. Jednalo se o objednávku z Kazachstánu, která činila 1250 baterií s celkovým výkonem 25 megawattů.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se