Domů
Akumulace energie
E.ON přistaví bateriový systém k větrným elektrárnám v USA

E.ON přistaví bateriový systém k větrným elektrárnám v USA

Společnost E.ON ve středu oznámila, že zahájila výstavbu svého projektu Texas Waves, který se skládá ze dvou bateriových systémů umístěných u dvou existujících větrných elektráren v Texasu. Systémy mají mít instalovaný výkon celkem 20 MW. Jedná se o druhý a třetí bateriový systém instalovaný společností E.ON v Severní Americe, který je připojený k síti.

Projekt Texas Waves se skládá ze dvou bateriových systémů využívajících technologii lithium-ion akumulátorů. Instalovaný výkon jednotlivého systému činí 10 MW, celková kapacita obou systémů činí 5 MWh.

Oba systémy budou schopné rychle reagovat na požadavky operátora místní energetické sítě – Electric Reliability Council of Texas. Instalování bateriových úložišť má zároveň zvýšit efektivitu a spolehlivost celé sítě.

Systémy mají být zprovozněny koncem roku

„Zahájení výstavbu tohoto projektu je zvláště vzrušující, neboť nám to umožňuje pokračovat v budování naší pověsti jako jednoho z předních hráčů v oblasti energetických úložišť v Severní Americe.“ – Mark Frigo, viceprezident sekce Energy Storage North America v E.ON.

E.ON v USA zprovoznil už jeden podobný projekt bateriového úložiště. Projekt Iron Horse, který se nachází na jihovýchod od arizonského města Tucson, se skládá z 10MW baterie spojené s 2MW solární elektrárnou. Systém podle E.ONu pomáhá místnímu operátorovi Tucson Electric Power s řízením frekvence a napětí v síti a zajišťuje tak spolehlivou dodávku elektřiny pro 400 000 zákazníků.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.