Domů
Akumulace energie
Mercedes začal s dodávkami vlastního bateriového systému pro domácnosti

Mercedes začal s dodávkami vlastního bateriového systému pro domácnosti

O záměru Mercedesu prosadit se také na poli domácích bateriových úložišť jsme informovali již dříve. Podle aktuální tiskové zprávy společnosti Daimler AG byla zahájena distribuce energetického systému pro podniky a domácnosti v Německu, jehož součástí je i bateriové úložiště Mercedes.

Společnost Deutsche ACCUMOTIVE z koncernu Daimler AG vyrábí Li-Ion baterie pro hybridy Mercedes. ACCUMOTIVE také nyní pracuje na dodávce tří velkých bateriových úložišť s celkovou kapacitou 29 MWh, jež budou sloužit k regulaci sítě v Německu. Aktuálně tento výrobce baterií začíná i s dodávkou menších bateriových úložišť pro německé podniky a domácnosti.

„Zaznamenali jsme velký zájem o naše bateriové řešení. V následujících měsících očekáváme další růst zájmu o náš bateriový systém a expanzi jak na německém trhu, tak i na dalších mezinárodních trzích,“ dodává Harald Kröger, vedoucí pracovník divize vývoje Mercedesu zabývající se ukládáním energie.

Mercedes nabízí bateriové úložiště jako součást komplexního řešení individuální výroby elektřiny, který dále zahrnuje solární panely, střídače a řídicí systém. Cena za celý systém, včetně instalace pro standardní domácnost, by se měla pohybovat na úrovni okolo 10 000 dolarů. Mercedes se hodlá se svým systémem prosadit kromě Německa také například ve Velké Británii a dalších evropských státech, stejně jako v USA, kam by chtěl expandovat v průběhu tohoto roku.

Baterie začínají být strategickým artiklem

Baterie Mercedes disponuje kapacitou 2,5 kWh a společnost tvrdí, že je možné zkombinovat až 8 baterií do jednoho celku. Tím se tak systém stává zajímavou alternativou pro menší podniky. Díky bateriovému úložišti mohou dle Mercedesu domácnosti spotřebovat až 65 % z elektřiny, kterou si samy vyrobí.

Daimler bere sektor akumulace energie opravdu velmi vážně a systematicky navyšuje výrobní kapacitu svých zařízení, což potvrzuje také investice 500 milionů eur (13,4 mld. Kč) do nového závodu na výrobu baterií v hornolužickém Kamenci. Tato nová továrna na baterie má být uvedena do provozu již letos v létě.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Martin_C
27. duben 2017, 14:26

Bateriovy system je jiz nabizen v Nemecku za cenu sethome 2,5kWh cca 1500Eur

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se