Domů
Elektřina
Nissan spouští v Británii výrobu bateriového systému pro domácnosti

Nissan spouští v Británii výrobu bateriového systému pro domácnosti

Nissan ve spolupráci se společností Eaton vstupuje na trh s domácími bateriovými systémy s produktem xStorage. Baterie se budou vyrábět v britské továrně, kde Nissan vyrábí svůj model Leaf, a společnosti mají v plánu kromě nových baterií používat také ty použité z elektromobilů.

Japonská automobilka Nissan spojila síly s americkou společností Eaton a v britském městě Sunderland spustila výrobu bateriového systému pro domácnosti. Nissan již v minulém roce oznámil svůj záměr uvést na trh vlastní systém xStorage a konkurovat tak systému Powerwall společnosti Tesla.

Baterie se budou vyrábět v továrně, kde v současné době Nissan vyrábí svůj elektromobil Nissan Leaf. Spojení společností Nissan a Eaton má přinést řešení pro kompletní dodávku i instalaci domácího bateriového systému, jehož cena by měla začínat na částce 5000 liber. Prvních dodávek se zákazníci dočkají v červenci tohoto roku.

„Jasně vstupujeme na tento trh s vidinou, že se také staneme jeho lídry, a to díky Nissanu a jeho továrně v Sunderlandu a dále díky široké základně elektrotechniků společnosti Eaton. Věříme, že máme vědomosti a také kapacitu.“

Cyrille Brisson, vicepresident společnosti Eaton.

Sázka na použité baterie a patriotismus

Nissan bude vyrábět dva typy systémů, jeden bude standardně využívat nové baterie a Nissan na toto řešení poskytne desetiletou záruku. Neobvyklým řešením disponuje druhý, levnější typ systému, jenž bude využívat použité baterie z Nissanu Leaf, které již nemají dostatečné parametry pro pohon elektromobilu, ovšem pro domácí použití jsou stále využitelné.

Tímto krokem společnosti plánují oslovit uživatele, kteří dbají na životní prostředí a ocení přístup recyklace. Na systém s použitými bateriemi dá Nissan záruku pětiletou.

Oproti Powerwallu od Tesly pak Nissan a Eaton sázejí na lepší jméno na britském trhu a fakt, že se baterie budou vyrábět přímo v Británii. Pro fanoušky fotbalového Manchestru City pak dlouholetý sponzor klubu Nissan a čerstvý sponzor Eaton připravili speciální verzi bateriového systému v klubových barvách.

Zdroj úvodního obrázku: Nissan

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Robert Malecký: ČEZ se musí rozdělit a částečně zestátnit
23. květen 2022, 06:50
Zestátnit velkou část ČEZ? Drahá legrace, na kterou se minoritní akcionáři těší
22. květen 2022, 11:52
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se