Domů
Akumulace energie
Obrat trhu s bateriovými systémy má v roce 2025 dosáhnout 3,6 miliard USD

Obrat trhu s bateriovými systémy má v roce 2025 dosáhnout 3,6 miliard USD

Dle reportu Navigant Research se mají příjmy z velkých bateriových projektů zvýšit v průběhu následujících 10 let více než desetinásobně. V roce 2025 je odhadovaný obrat projektů 3,6 miliardy dolarů. V současnosti vedou Li-ion baterie, větší potenciál však mají do budoucna nabídnout baterie průtokové.

Skladování elektřiny pomocí velkých zařízení obsahujících mnoho baterií je na rychlém vzestupu. Díky zlepšením v oblasti technologie, současné situaci na trhu a novým business modelům bude v příštích letech bateriové skladování elektřiny rentabilní součástí elektrické sítě.

Růst bateriových systémů

Dle reportu Navigant Research, který zkoumá trh se skladováním elektřiny, můžeme očekávat silný růst ve využívání velkých bateriových projektů. Dle reportu se bude celosvětový obrat z projektů pohybovat v tomto roce kolem hodnoty 230 milionů dolarů, zatímco v roce 2025 má dosáhnout 3,6 miliardy dolarů. Rozsáhlé bateriové projekty mohou být i například prevencí proti potížím, které v letošní zimě zažila Velká Británie.

„Dnes existuje několik faktorů, které umožní růst trhu s velkými bateriovými systémy na skladování elektřiny připojených přímo do sítě. Bateriové systémy na skladování elektřiny už demonstrovaly, že mají svou přidanou hodnotu. Místní provozovatelé sítí tento fakt přijali a nyní vypracovávají nová pravidla, která by bateriovým systémům měla umožnit se plnohodnotně podílet na trhu s elektřinou.“

William Tokash, senior research analyst v Navigant Research

Li-ion projekty vedou

Ačkoliv je na výběr z více možností a neustále se objevují nové způsoby a technologie, v současných podmínkách na trhu se skladováním elektřiny jasně vedou Li-ion bateriové projekty, alespoň co se týká projektů s větší kapacitou. Nicméně průtokové baterie mají větší potenciál poskytnout dlouhodobé skladování za očekávané nízké ceny.

Zdroj úvodní fotografie: Stephan Ridgway

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se