Domů
Akumulace energie
PGE v Oregonu investuje až 100 milionů dolarů do akumulace elektřiny
Bateriové úložiště

PGE v Oregonu investuje až 100 milionů dolarů do akumulace elektřiny

Americká energetická společnost Portland General Electric oznámila plán realizovat investiční projekt výstavby zařízení na akumulaci elektrické energie v hodnotě 50 – 100 miliónů dolarů. Měla by tak vzniknout nová akumulace o výkonu 39 MW.

Portland General Electric (PGE) je společnost zabývající se výrobou a distribucí elektrické energie v části státu Oregon ve Spojených státech. K jejich sítím je připojeno 44 % obyvatel tohoto západoamerického státu, tedy přibližně 1,8 miliónů zákazníků.

Podle vyjádření ředitelky společnosti Marie Popeové plánuje PGE do půlky letošního listopadu předložit Oregon Public Utility Commission (obdoba českého Energetického regulačního úřadu, pozn. red.) návrh na vybudování nových kapacit na akumulaci elektrické energie.

„Navrhujeme realizaci několika projektů na ukládání energie o celkovém výkonu 39 MW. Realizace projektů bude probíhat v několika následujících letech,” uvedla na konferenci při příležitosti představení hospodaření ve 3. čtvrtletí Marie Popeová.

Zamýšlená investice, která by se svou výší měla pohybovat mezi 50 a 100 milióny dolarů, je možné vnímat jako částečně legislativně vynucenou. Stát Oregon totiž již v roce 2015 schválil zákon, který ukládá všem provozovatelům energetických sítí zavedení akumulace elektřiny. Ti mají povinnost do prvního ledna příštího roku předložit regulačnímu úřadu své návrhy projektů na akumulaci elektrické energie.

Stejná regulace se týká také druhé velké energetické společnosti v zemi – Pacific Power.

Podle prohlášení tiskového mluvčího společnosti Portland General Electric Steva Corsona společnost zatím nebude zveřejňovat detailní popis jednotlivých navrhovaných technologií. Oregon Public Utility Commission je dle něj předloženo široké portfolio produktů s umístěním jak v rozvodnách, v místě výroby, tak i v místě spotřeby.

Zdroj úvodní fotografie: Ren21 – bateriové uložiště Portland, Oregon

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.