Domů
Akumulace energie
Samsung v Maďarsku ročně vyrobí baterie pro desítky tisíc elektromobilů

Samsung v Maďarsku ročně vyrobí baterie pro desítky tisíc elektromobilů

V maďarském městě Göd započala výstavba továrny na výrobu baterií pro elektromobily. Po spuštění provozu, které je plánováno na rok 2018, by měla továrna ročně vyrobit baterie pro desítky tisíc elektromobilů.

Koncem srpna informovala ČTK o plánech společnosti Samsung SDI na výstavbu továrny na baterie pro elektromobily v maďarském městě Göd. Investici ve výši 8,3 miliard korun společně oznámili maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó a viceprezident Samsungu SDI Jeong SehWoong.

Nová továrna na baterie bude situována přibližně 25 kilometrů od Budapešti. Vznikne přestavbou stávajícího podniku Samsungu, který se zaměřoval na výrobu displejů. Využitím již existující infrastruktury dojde jednak k finanční úspoře a zároveň budou práce dokončeny rychleji. Spuštění provozu je plánováno na druhou polovinu roku 2018.

Samsung zvýší produkci baterií pro elektromobily více než o polovinu

Jihokorejská společnost chce rozšířit svou produkci baterií, kterou aktuálně tvoří dva výrobní podniky v jihokorejském Ulsanu a čínském Si-anu. Zároveň se Samsung SDI přiblíží svým evropským zákazníkům, ke kterým patří mimo jiné i BMW.

„Zahájením výstavby závodu v Maďarsku nyní můžeme nastavit globální trojúhelníkovou výrobní strukturu baterií pro elektromobily. Především však můžeme poskytovat kvalitnější služby evropským zákazníkům.“

Jeong SehWoong, viceprezident Samsung SDI

V současné době Samsung SDI produkuje ve svých dvou závodech 90 000 baterií ročně. Po dokončení výstavby v Maďarsku by se měla roční produkce zvýšit o dalších 50 000 baterií.

Zdroj úvodní fotografie: Samsung SDI

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se