Domů
Čistá mobilita
Cíl nové aliance: Vodíková mobilita na západě USA
Zdroj: Martin Abegglen / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Cíl nové aliance: Vodíková mobilita na západě USA

Western State Hydrogen Alliance je nově vzniklé uskupení předních hráčů z vodíkového sektoru na západě Spojených států amerických. Klade si za cíl zkomercializovat a plošně nasadit vodíkové palivočlánkové technologie, a to v segmentech dopravního sektoru, které bude obtížné dekarbonizovat. Jedná se především o nákladní a hromadné dopravní prostředky.

Nově zformovaná aliance s názvem Western State Hydrogen Alliance (WSHA) cílí na překotný rozvoj a zavedení vodíkových technologií ve 13 státech na západě USA. Svoji pozornost upírá zejména směrem k nákladním a hromadným dopravním prostředkům, jako jsou například vodíkové palivočlánkové tahače, autobusy, vlaky, plavidla či letadla.

Zakládajícími členy aliance jsou společnosti Ballard Power Systems, Capacity Trucks, El Dorado National, Golden Gate Zero Emission Marine, Hyundai, Plug Power a The Protium Company. V nadcházejícím období dojde k představení nejen dalších členů, ale také konkrétních plánů a iniciativ pro západní pobřeží USA.

„Vodíkové palivové články budou v budoucnu představovat pohon pro bezemisní mobilitu těžkých nákladních vozidel, jejichž elektrifikace je velmi náročná. To je neoddiskutovatelný fakt. Aliance vznikla, aby zajistila efektivní spolupráci vlády a průmyslu za účelem akcelerace této revoluce,“ prohlásila výkonná ředitelka WSHA Roxana Bekemohammadi.

Nové uskupení má podporu externího poradního sboru, který tvoří nedávno zvolení a jmenovaní úředníci ze západních států USA. Sbor má pomoci s řízením politických aktivit organizace a má sloužit jako prostředník mezi vládou a průmyslem.

„Vodíkové palivočlánkové technologie představují zásadní příležitost k eliminaci znečištění z dieselových motorů v některých z našich nejvíce postižených sektorů,“ řekl senátor Pat Spearman (D-North Las Vegas).

„Jsem poctěn, že mohu nadále sloužit lidem z mého okresu účastí v této nové alianci, která směřuje k zavádění bezemisních nákladních vozidel v naší společnosti v krátkodobém horizontu a tím pádem k odstranění rizik pro zdraví veřejnosti plynoucího z používání dieselových motorů,“ dodal.

Nejvíce průkopnickým americkým státem v oblasti vodíkových technologií je v současnosti Kalifornie.  WSHA má však ambice rozšířit vodíkové aplikace za hranice Zlatého státu. Vzhledem k zaměření na západní pobřeží USA bude cílem WSHA nasazení a komercializace vodíkových palivočlánkových vozidel od Skalistých hor až po Havajské ostrovy. Soustředit se bude zprvu na oblasti nejhůře zasažené znečištěním ovzduší v důsledku emisí z dieselových motorů.

Zdroj úvodní fotografie: Martin Abegglen

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.